Tag: drejtë

Moratti: Icardi ka të drejtë të kërkojë rritje të pagës, klubi ka strategji për ta mbajtur atë  

11/01/2019

Ish-pronari dhe presidenti i Interit, Massimo Moratti thotë se Mauro Icardi ka të drejtë për t’i kërkuar klubit një rritje page. Agjentja dhe gruaja e ... Read More

Kelmendi i quan lojëra politike tendencat për dominim në dialogun me Serbinë, thotë se LDK me të drejtë kërkon zgjedhje

10/01/2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Ramiz Kelmendi ka thënë se partia e tij me të drejtë po kërkon zgjedhje. Përmes një ... Read More

Ndryshimet në qeveri, Tritan Shehu kundër pasuesit të Bushatit

08/01/2019

Demokratët i japin të drejtë presidentit, i cili nuk ka dekretuar më shumë se gjysmën e propozimeve që kryeministri i dërgoi për rifreskimin e qeverisë ... Read More

Studentët sërish do të protestojnë për liberalizim të vizave

07/01/2019

Mos heqja e vizave për qytetarët e Kosovës, si vendi i fundit që nuk e gëzon këtë të drejtë në rajon, ka shtyrë Parlamentin Studentor ... Read More

“Festivali i Vevçanit”, të shmangen fryrjet në baza etnike

04/01/2019

4 Janar 2019 / 14:05 Përzgjedhja e maskave gjatë Karnevalit të Vevçanit është e drejtë e gjithsecilit që shpreh dëshirë të marrë pjesë në këtë ... Read More

Turqia përkrahë formimin e Ushtrisë së Kosovës

17/12/2018

Ambasada e Turqisë në Kosovë, përmes një deklarate për media, e ka quajtur të drejtë sovrane formimin e Ushtrisë së Kosovës. Ajo ka thënë se ... Read More

Si të arrini të keni stomak të tendosur pa ushtrime të muskujve të barkut (Foto)

22/11/2018

Ushtrimi i TENDOSJES për super-bel dhe qëndrimi i drejtë i trupit. Ushtrimi i tendosjes është ideal për kurrizin tuaj, mirëpo me ndihmën e tij mund ... Read More

ASH: Të hetohet rikonstruktimi i Teatrit Shqiptar

20/11/2018

20 Nëntor 2018 / 16:36 Aleanca për Shqiptarët vlerëson se adresa e drejtë ku duhet të analizohet raporti për rikonstruksionin e tetarit shqiptar janë prokuroria ... Read More

Sekreti i mjekësisë alternative: Dhembjet në pjesën e qafës

17/11/2018

Qëndrimi i gjatë ulur në pozitë jo të drejtë, gjumi në jastëk të papërshtatshëm dhe stresi janë problemet më të shpeshta për shkak të të ... Read More

Dimovska: Nuk duam të bartim turpin e disa gjykatësve

25/10/2018

25 Tetor 2018 / 14:30 “Si gjyqësor duhet të jemi transparent drejtë qytetarëve. Gjyqësorit i nevojitet reformë. Jemi të vetëdijshëm se reforma nënkupton edhe reformë ... Read More

Mungesa e personelit mjekësor, dhjetëra infermiere kërkojnë punë

18/10/2018

18 Tetor 2018 / 14:55 Unioni I infermiereve të Maqedonisë me kërkesë drejtë Ministrisë së Shëndetësisë. Ato kërkojnë që mbi 40 infermieret e mbetura pa ... Read More

“Dyert e hapura drejtë BE-së, e rrisin interesimin e biznesmenëve finlandez”

04/10/2018

Dyert e hapura drejtë BE-së e rrissin interesimin e biznesmenëve finlandez për bashkëpunim ekonomik me Maqedoninë, deklaroi ministri për i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi në biznes ... Read More