Tag: drejtpërdrejtë

Facebook forcon rregullat në shërbimin “Live Streaming”

15/05/2019

Facebook ka njoftuar sot se do të prezantojë kufizimet në shërbimin “Live Streaming” (transmetim i drejtpërdrejtë), duke aplikuar një politikë “one strike”, pas sulmeve terroriste ... Read More

Rexha: Qëndrimi i Francës me argumente kundër liberalizmit të vizave i padrejtë

30/04/2019

Qëndrimi i Francës me argumente kundër liberalizmit të vizave nuk është i drejtë dhe ka ndikim të drejtpërdrejtë në dobësimin e kredibilitetit të politikës së ... Read More

“Zelena Llupa”: Çavkovi nuk guxon të falet, ka financuar fushatën e Ivanovit

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T13:15:25+02:00 Falja e Mitko Çavkovit nga ana e presidentit Gjorge Ivanov, është “konflikt i drejtpërdrejtë i interesave”, që është në kundërshtim me rregullat pozitive ... Read More

“Sa herë seks ke bërë këtë muaj?”Përgjigja e Pique “u djeg” tifozëve të Realit

29/03/2019

Në fushë është i fortë dhe i vendosur, por jashtë saj është i drejtpërdrejtë dhe ndonjëherë edhe arrogant. Bëhet fjalë për mbrojtësin e Barcelonës Gerard ... Read More

MWC: Ericsson po lanson rrjetin 5G në kohën reale, njofton CEO Ekholm

25/02/2019

“Që nga sot po lansojmë rrjetet 5G në Amerikën e Veriut me trafik të drejtpërdrejtë”, shpjegoi Börje Ekholm, president dhe CEO i Ericsson. “Teknologjia është ... Read More

BE-ja monitoron rastet e gjykimeve që ndërlidhen me liberalizimin e vizave

10/11/2018

Autoritetet e Kosovës i kanë krijuar qasje të drejtpërdrejtë Bashkimit Evropian për monitorimin e trajtimit dhe gjykimit të rasteve të cilat i ka shënjestruar, në ... Read More

MPJ e dënon pengimin e procesit të referendumit në Australi

29/09/2018

Ministria e Punëve të Jashtme kumtoi se si institucion i lidhur drejtpërdrejtë me procesin e votimit të diasporës në përfaqësitë konsullore – diplomatike, e dënon ... Read More

MPJ e dënon pengimin e procesit të referendumit në Australi

29/09/2018

Ministria e Punëve të Jashtme kumtoi se si institucion i lidhur drejtpërdrejtë me procesin e votimit të diasporës në përfaqësitë konsullore – diplomatike, e dënon ... Read More

Prizreni e shtron sofrën e mikpritjes për gurbetqarët

20/07/2018

“Sofra e mikpritjes për gurbetqarët” që organizohet me ndihmën e Ministrisë së Kulturës dhe në përkujdesjen e drejtpërdrejtë të ministrit Kujtim Gashi, përveç këngëve e ... Read More

Politikani britanik, Corbyn nuk i reziston Pamela Andersonit

29/06/2018

Jeremy Corbyn po akuzohet se e ka ngacmuar seksualisht Pamela Andersonin në një shou të drejtpërdrejtë televiziv. Bukuroshja amerikane dukej mjaft elegante e veshur në ... Read More

Drejtpërdrejt, Presidenti Ivanov për marrëveshjen me Greqinë

13/06/2018

Drejtpërdrejtë nga presidenca, Ivanov flet për marrëveshjen Posted by Alsat-M.TV on Wednesday, 13 June 2018 Read More

Emri, VMRO-ja paralajmëron konferencë për shtyp

12/06/2018

Ndiqni konferencën e drejtpërdrejtë për shtyp të udhëheqësit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në lidhje me marrëveshjen e arritur mbi emrin e ri të Maqedonisë. Read More