Tag: drejtuar

Twitter suspendon agjensitë e lajmeve të Iranit

21/07/2019

Klubi i Gazetarëve të Rinj (YJC), i drejtuar nga transmetuesi shtetëror IRIB, IRNA shtetërore dhe Mehr ishin ndër llogaritë në gjuhën farisht të pezulluar të ... Read More

Kryeministri Haradinaj: Reflekto Vuçiq

24/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nëpërmjet një shkrimi në Facebook i është drejtuar presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Haradinaj ka thënë se tani është koha ... Read More

Financat e partive politike, shoqëria civile kërkon reagimin e Apostolovës

23/05/2019

Organizatat e shoqërisë civile i janë drejtuar me një letër Nataliya Apostolova, shefe e zyrës së BE-së dhe EUSR në Kosovë, përmes së cilës shprehin ... Read More

Sali Berisha paralajmëron “cunam”, në protestohen e sotme kundër Edi Ramës

11/05/2019

Sot pasdite në Tiranë do të zhvillohet protesta e katërt e opozitës së drejtuar nga Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi, me kërkesën për largimin e ... Read More

Pesë gabimet e Valverdes, që i kushtuan me eliminim Barcelonës

08/05/2019

15:01 | 8 Maj 2019 15:01 | 8 Maj 2019 ‘Gishti i fajësimit’ është gjithmonë i drejtuar tek një person në humbje të tilla dhe ... Read More

Thaçi: Arbëreshët e Italisë, janë fija e pashkëputur e qytetërimit shqiptar

06/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një takim me arbëreshët e Italisë, i është drejtuar atyre duke iu thënë se kanë dhënë kontribut të rëndësishëm ... Read More

Eric Bailly ka një mesazh për tifozët e Manchester United

01/05/2019

Mbrojtësi i Manchester United, Eric Bailly i është drejtuar për herë të parë tifozëve që nga lëndimi që e pësoi ndaj Chelseat të dielën, çka ... Read More

Kryetari i Podujevës apelon të mos ndizen goma për festën e 1 Majit

30/04/2019

Me rastin e festës së 1 Majit, Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu u është drejtuar qytetarëve me një apel që kjo festë të ... Read More

E konfirmon presidenti Thaçi: Samiti i radhës do të mbahet në korrik në Paris

30/04/2019

Pas përfundimit të Samitit të Berlinit, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është drejtuar gazetarëve duke folur për takimin që kanë zhvilluar me kancelaren gjermane ... Read More

Milan denoncon fyerjet raciste ndaj Bakayoko e Kessie

25/04/2019

Skuadra e Milanos ka reaguar ndaj fyerjeve raciste drejtuar lojtarëve të tyre, në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Italisë. ‘Rosonerët’ kanë ngritur çështjen tek instancat ... Read More

Ish-deputetët padi Kuvendit, kërkojnë pagat për muajt e bojkotit

31/03/2019

I dogjën mandatet, por ish-ligjvënësit opozitarë i janë drejtuar gjykatës për të marrë rrogat e bojkotit të fundit parlamentar. Top Channel ka siguruar paditë që ... Read More

Stoltenberg për mediat serbe: Intervenimi i NATO-s në vitin 1999 ishte i drejtë

26/03/2019

Ndërhyrja e NATO-s në vitin 1999 nuk ishte e drejtuar kundër popullit të Jugosllavisë, por roli i saj ishte të mbrojë civilët në rajon dhe ... Read More