Tag: drejtuesit

Një nga 10 vajzat që do të prezantojnë festivalin e `Sanremos´, Alketa Vejsiu: Po qaj me lot gëzimi

14/01/2020

Drejtuesit artistik dhe organizatorët e edicionit të 70-të festivalit të `Sanremo-s´, në Itali zbuluan të ftuarit special si dhe emrat prestigjoz që do t´i bashkohen ... Read More

Strategjia sekrete e opozitës për rrëzimin e Qeverisë

23/05/2019

Drejtuesit e dy partive më të mëdha opozitare kanë filluar t’i koordinojnë veprimet për rrëzimin e qeverisë “Haradinaj”, mirëpo nuk po e zbulojnë strategjinë se ... Read More

Pas përleshjeve fizike, ndërpritet procesi zgjedhor në degën e LDK-së në Mitrovicë

19/05/2019

Kryetari i Degës së LDK-së në Mitrovicë, Safet Kamberi, pas një konsultimi me drejtuesit e LDK-së në Prishtinë, ka marrë vendim që të ndërpritet i ... Read More

Gashi: Kualifikimi i hendbollistëve për Kampionatin Botëror, sukses historik

02/05/2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur sot në takim drejtuesit e Federatës së Hendbollit të Kosovës. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe ... Read More

Drejtuesit e Milanit takohen pas humbjes nga Torino, marrin vendim për Gattuson

29/04/2019

Drejtuesit e Milanit kanë zhvilluar një takim menjëherë pas humbjes nga Torino duke marrë një vendim të madh. Një moment delikat, një humbje që e ... Read More

Juventus ‘dridh’ botën e futbollit me këto transferime

19/04/2019

Eliminimi nga Liga e Kampionëve nga skuadra e Ajax, ka bërë që drejtuesit e Juventusit të mendojnë për shumë ndryshime në skuadër. Ardhja e Cristiano ... Read More

Ekipi negociator pa punë, në pritje të zhbllokimit të bisedimeve

18/04/2019

Drejtuesit dhe anëtarët e Ekipit negociator të Kosovës për dialogun politik me Serbinë, thonë se për shkak të mosvazhdimit të dialogut në Bruksel ndërmjet palëve, edhe puna ... Read More

Spalletti e la Icardin në shtëpi, sepse s’iu kërkoi falje bashkëlojtarëve

31/03/2019

Luciano Spalletti i ka habitur të gjithë, përfshirë drejtuesit e Interit, duke lënë Mauro Icardin jashtë skuadrës e cila do të përballët me Lazion të ... Read More

Besimi i luhatur në BE-në

27/03/2019

Drejtuesit institucionalë të Kosovës, por edhe qytetarët e vendit, në përgjithësi kanë pasur besim të plotë ndaj institucioneve të Bashkimit Evropian, por besimi i tillë ... Read More

Chelsea shpreson në mëshirën e Hazardit

27/03/2019

Drejtuesit e Chelseat shpresojnë se Eden Hazardi do t’i ndjekë hapat e Antoine Griezmannit dhe do ta rinovojë kontratën me klubit për shkak të mëshirës ... Read More

Mickoski: Më 21 prill do të fitojmë qeverisjen e keqe

03/03/2019

3 Mars 2019 / 17:16 Ndërkohë drejtuesit e VMRO DPMNE-së në forumin e gruas të kësaj partie edhe njëherë kanë drejtuar akuza ndaj pushtetit lidhur ... Read More

Chelsea dëshiron transferimin e Higuainit me ulje çmimi

15/02/2019

Drejtuesit e Chelseat janë të bindur se ata mund të nënshkruajnë Gonzalo Higuainin me një zbritje çmimi. Higuain erdhi në janar te Chelsea pas një ... Read More