Tag: “Drita”

Fjalët e para të Ardian Nuhiu si trajner i Dritës

13/02/2019

Drita e Gjilanit e ka zgjedhur trajnerin e ri dhe ai është ish ndihmësi i Shpëtim Duros, Ardian Nuhiu. Pas eliminimit nga Digitalb Kupa e ... Read More

Shpëtim Duro e ofron dorëheqjen dhe kryesia e Dritës ia pranon atë: Nuk u arrit objektivi i vetëm që patëm

11/02/2019

Drita është eliminuar nga Digitalb Kupa e Kosovës në çerekfinale. Kampioni në fuqi i Kosovës është eliminuar nga Vëllaznimi duke pësuar humbje 1-0. Gjilanasit e ... Read More

Dëshmitarja e masakrës në Krushë rrëfen si ia vranë 12 anëtarë të familjes

27/01/2019

Drita Batusha ishte dëshmitarja e radhës, ndër të shumtë që janë të propozuar nga Prokuroria Speciale, në gjykimin për krime lufte të Darko Tasiqit në ... Read More

Drita pëson humbje nga klubi iranian Sepahan

27/01/2019

Drita ka zhvilluar miqësoren e parë përgatitore në Turqi.  Kundërshtar i kampiones ishte klubi me traditë nga Irani, Sepahan. Drita zhvilloi ndeshje të mirë, ku ... Read More

Zyrtare: Edvan Bakaj largohet nga Drita

21/01/2019

Aventura e portierit shqiptar Edvan Bakaj te Drita i ka ardhur fundi. Ka qenë kampioni në fuqi i Kosovës, Drita që ka njoftuar për shkëputjen ... Read More

Drita ndahet me Ervis Kajën, ai nuk ishte paraqitur në stërvitjet me klubin

16/01/2019

Kampioni aktual, Drita, ka njoftuar se e ka ndërprerë bashkëpunimin me qendërmbrojtësin shqiptar Ervis Kaja. Mbrojtësi kishte ardhur nga Liria, por që nuk kishte gjetur ... Read More

Dëshmitarja e masakrës së Reçakut, Drita Dugolli: Në Tribunalin e Hagës nuk na u lejua të tregojmë çfarë ndodhi në Reçak (Video)

15/01/2019

Drita Dugolli e cila për krimin në Reçak kishte dëshmuar edhe në Tribunalin e Hagës, thotë se në Hagë nuk i ishte lejuar të thoshte ... Read More

Në Gjykatën e Apelit filluan punën dhjetë gjyqtarë të rinj

14/01/2019

Nga e hëna Gjykata e Apelit do të ketë dhjetë gjyqtarë më shumë. Halide Reka, Drita Rexhaj, Hunaida Pasuli, Milena Djeriç, Bujar Muzaqi, Mehmet Ndrecaj, ... Read More

Murseli: Këtë vit synojmë Kupën e Kosovës, qëllimi im është që Drita të jetë klub konkurrues në arenën ndërkombëtare

03/01/2019

Drita nga Gjilani është kampioni i Kosovës për edicionin 2017/2018. Skuadra bardh e kaltër, e cila tre vite më parë ndryshoi edhe strukturat udhëheqëse, kishte bërë ... Read More

Festë në qytetin e Gjilanit, Intelektualët festojnë 20 vjetorin

23/12/2018

KF Drita është nga ato klubet që mund të mburret që ka një nga tifozëritë më të zjarrta shqiptare. ‘Intelektualët‘ ndjekin gjithmonë klubin e tyre, ... Read More

Shtyhet seanca ndaj Adem Grabovcit dhe të tjerëve në rastin ‘Pronto’

21/12/2018

Prokurorja Speciale, Drita Hajdari kërkon përjashtimin e gjykatësit Shashivar Hoti nga rasti “Pronto” Prokurorja Speciale Drita Hajdari në fillim të seancës së sotme ku ishte ... Read More

Drita pa problem ndaj Minatorit, kualifikohet edhe Ferizaj

08/12/2018

Kampioni në fuqi i Kosovës, Drita ka shënuar fitore me rezultat 5-3 ndaj Minatorit në kuadër të Kupës së Kosovës. Gjilanasit kësisoj kanë kaluar çerekfinale ... Read More