Tag: Driton

Selmanaj: Koalicioni LDK – LVV po mirëpritet nga qytetarët

25/05/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Driton Selmanaj, ka treguar se a ka gjasa të një koalicioni mes LDK-së dhe LVV-së në rast se ... Read More

Selmanaj i bindur se do ta rrëzojnë Qeverinë

25/05/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Driton Selmanaj, është i bindur se partia e tij bashkë me Lëvizjen Vetëvendosje dhe me partitë tjera parlamentare ... Read More

Reagon OVL e UÇK-së: Nexhat e Fadil Demaku shkuan në vuajtje të dënimit, arrestohen vëllezërit Demaj

13/04/2019

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së(OVL) ka reaguar pas arrestimit të vëllezërve Driton, Agim e Selman Demaj dhe pas shkuarjes në vuajtje të dënimit ... Read More

Driton Kuka: Mbesa ime po e vazhdon ëndrrën që më mbeti në gjysmë

31/03/2019

Driton Kuka është krenar me Loriana Kukën.Loriana Kuka e ka fituar medaljen e artë në turneun e xhudos, Grand Prix, në Gjeorgji, pasi e mposhti ... Read More

Zhduket një shqiptar në Zvicër – Policia kërkon ndihmë nga qytetarët

30/03/2019

Policia Kantonale e Freiburgut njofton se Driton N., 40 vjeçar nga lokaliteti Roens i Kantonit të Freiburgut  nuk është parë më që nga 16 ose ... Read More

Anton Quni e Driton Selmanaj, kandidatë për kryetar të LDK-së në Prizren (Video)

29/03/2019

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj ka deklaruar se është i gatshëm të kandidojë për degën e LDK-së në Prizren. Selmanaj, në “Debat Plus” me Ermal ... Read More

Selmanaj: Komisionit hetimor për “gylenistët” nuk i intereson nëse cenohen raportet Kosovë-Turqi (Video)

29/03/2019

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj i cili ka qenë edhe anëtarë i Komisionit Parlamentar për hetimin e rastit të njohur si “gylenistët”, ka thënë shteti ... Read More

Selmanaj: Qeveria u dekonspirua me 7 Mars, ditën kur është vrarë Adem Jashari (Video)

08/03/2019

3 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj ka thënë se Qeveria u dekonspirua ditën kur ka rënë Adem Jashari, ... Read More

Selmanaj: Shkaku i Kadri Veselit u largova nga puna

06/03/2019

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, i cili më parë ishte pjesë e Instituti Demorkatik i Kosovës (KDI) akuzoi kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselin ... Read More

LDK kërkon datën e zgjedhjeve ose qeveri gjithëpërfshirëse me rol udhëheqës (Video)

28/02/2019

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj në një intervistë për Telegrafi.com me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur edhe rreth ofertave që ka marrë LDK-ja si parti ... Read More

Dritoni lanson klipin e këngës “Ktheja shpinën”

10/02/2019

“Ktheja shpinën” është kënga më e re e reperit Driton Avdija, të cilën e ka shoqëruar me videoklip. Për instrumentalin është kujdesur Xhimi On DË ... Read More

Driton Kuka: Të rinjtë si Majlinda po na bëjnë krenar çdo ditë e më shumë

25/01/2019

Trajneri i njohur i xhudos, Driton Kuka ka thurë elozhe për xhudisten pejane, Majlinda Kelmendi. Majlinda Kelmendi e ka filluar vitin 2019 si është më ... Read More