Tag: duhej

Dhjetë shprehi të këqija gjatë Ramazanit

08/05/2019

Gjatë muajit shpirtëror, faljes dhe agjërimit do të duhej të përmbaheshit nga shprehitë e këqija të cilat ndikojnë në shëndetin psikofizik 1. Mos hani tepër ... Read More

“Bombat”, nuk u dëgjuan as në seancën e sotme për rastin “Monstra”

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T13:59:15+02:00 Sot duhej të dëgjoheshin pesë dëshmitarët e propozuar nga mbrojtja e të akuzuarve në rastin “Monstra”, por seanca u anulua. Nga Këshilli gjyqësorë ... Read More

Ish-krye agjenti Bogoevski mungoi në “Maxhar Telekom”

27/03/2019

S A 2019-03-27 Megjithëse duhej të dëshmonte, ish-kreu i DSK-së Sllobodan Bogoevski nuk ishte i pranishëm në seancën e sotme të “Maxhar Telekom-it”. Ai herët ... Read More

Samsung konfirmon 5 prillin, si datën e lansimit të Galaxy S10 5G

21/03/2019

Samsung ka konfirmuar datën e lansimit të Galaxy S10 5G sot. Fillimisht duhej ta lansonte pajisjen deri në fund të këtij muaji. Lansimi u vonua ... Read More

Keni ngërçe të muskujve pas stërvitjes? Atëherë mos pini ujë, por këtë pije

10/03/2019

Në vend të kësaj, shkencëtarët thonë që do të duhej të merrni elektrolite në mënyrë që të pengoni ngërçet, sepse mungesa e kripës dhe e ... Read More

Mustafa: Qeverinë gjithëpërfshirëse duhet ta udhëheqë LDK-ja, sepse është partia më e madhe

22/02/2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka folur rreth asaj se si duhej dukur Qeveria gjithëpërfshirëse të cilën e kanë propozuar ditë më ... Read More

Sopotasit do të dëmshpërblehen nga shteti brenda 30 ditëve

21/02/2019

21 Shkurt 2019 / 14:32 Ka përfunduar seanca gjyqësore në të cilën duhej të përmbyllej marrëveshja mes Avokatit të shtetit dhe Sopotasve, për dëmshpërblimin e ... Read More

Me ushqim kundër ekzemave te fëmijët. Artikuj të caktuar përkeqësojnë ekzemën te fëmijët

13/02/2019

Nutricionistët këshillojnë se si do të duhej të dukej ushqimi i fëmijës i cili vuan nga ekzema Ekzemat dhe problemet në përgjithësi me lëkurën te ... Read More

Serwer: Çdo ndryshim i kufijve është i rrezikshëm

12/02/2019

Analisti politik amerikan, Danierl Serwer, ka thënë se nuk do të duhej të ndodhte ndryshimi i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. “Nuk ka nevojë për ... Read More

Anulohen intervistat në premierën e filmit të Neeson për shkak të komenteve raciste të aktorit

06/02/2019

Pas komenteve raciste të Liam Neeson, janë anuluar të gjitha intervistat që duhej t’i jepte në tepihun e kuq, para premierës së filmit “Cold Pursuit” ... Read More

Vetëm kështu është drejt: Si duhet t’i radhisni artikujt në frigorifer!

05/02/2019

Ekspertët këshillojnë se cilët artikuj do të duhej t’i mbanit në cilën pjesë të frigoriferit Nuk është vetëm se duken të rregulluara mirë, porse ekzistojnë ... Read More

Sa galiç duhet t’i bëni për këmbë dhe vithe të forta?

23/01/2019

Nuk ekziston numër i caktuar i stërvitjeve galiç të cilat do të duhej t’i bënim çdo ditë në mënyrë që xhinset të na rrinë në ... Read More