Tag: duhet

Gabimet që po bëni gjatë larjes së dhëmbëve, po ua dëmtojnë mishin

21/05/2019

Larja e dhëmbëve është një proces që secili nga e ne e vlerëson të atillë që duhet të kryhet shpejt e shpejt. Shumë njerëz përdorin ... Read More

12 ilustrime prekëse që tregojnë se bota jonë ka shkuar pak tepër larg

14/05/2019

Bota jonë nuk është perfekte dhe ka shumë gjëra të cilat duhet ndryshuar. Read More

KMDLNj: Të mbyllet njësia e paraburgimit në Dubravë

14/05/2019

KMDLNj ka kërkuar që Pavijoni i Paraburgimit në Qendrën Korrektuese në Dubravë duhet të mbyllet urgjentisht. Në këtë qendër thuhet se përafërsisht janë 35 deri ... Read More

Rama nuk do që mes Shqipërisë, Kosovës, Malit të Zi, Maqedonisë e Serbisë të ketë kufi

13/05/2019

Shqiptarët në Shqipëri dhe Kosovë janë vëllezër që tani jetojnë në dy vende të ndryshme dhe duhet të bashkohen, tha kryeministri shqiptar Edi Rama. Në ... Read More

Ushqimet që duhet të hani për flokë të shëndetshëm

12/05/2019

Më poshtë gjeni listën e ushqimeve që duhet t’i hani nëse dëshironi të keni flokë të shëndetshme. 1.Vezët Vezët janë të parat në listë për ... Read More

Ushqimet që duhet të konsumoni për flokë të shëndetshëm

11/05/2019

Më poshtë gjeni listën e ushqimeve që duhet t’i hani nëse dëshironi të keni flokë të shëndetshme. 1.Vezët Vezët janë të parat në listë për ... Read More

​Basha: Pa PD-në nuk do të ketë zgjedhje më 30 qershor

10/05/2019

“Me të vërtetë ka mbaruar dhe duhet të mbarojë që Shqipëria të bëhet si Evropa. Evropa e ka dëgjuar thirrjen tuaj që buçet nga çdo ... Read More

Ronaldo kërkon që të kritikohet edhe Messi për eliminimin e Barcelonës

09/05/2019

20:18 | 05/09/2019 Lionel Messi duhet fajësuar për dështimet e Barcelonës, aq sa vlerësohet për sukseset e kësaj skuadre, ka thënë legjenda braziliane Ronaldo. Ish ... Read More

Nismat “e vonuara” për trajtimin e krimeve të Serbisë në Kosovë

08/05/2019

  Është e padiskutueshme që krimet e shtetit të Serbisë gjatë luftës në Kosovë duhet të trajtohen në mënyrë gjithëpërfshirëse, por iniciativat e fundit në ... Read More

Bajrami: Kosova nuk duhet të bisedojë me Serbinë për çështjen e territoreve

07/05/2019

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Arsim Bajrami, ka thënë se Kosova nuk duhet të dialogojë me Serbinë për çështje të territoreve si dhe nuk ... Read More

Portieri i Rangers përjashtohet nga loja, goditi në stilin karate kundërshtarin

06/05/2019

8:17 | 6 Maj 2019 08:17 | 6 Maj 2019 Rangers do duhet të luajë pa portierin Allan McGregor për ndeshjet e ardhshme, në veçanti ... Read More

Agjërimi si ilaç për sëmundje të ndryshme: Çfarë të hani për iftar dhe çfarë për syfyr

06/05/2019

Ekspertët mjekësorë këshillojnë se duhet pasur kujdes për artikujt të cilët i fusim në organizëm gjatë kohës së iftarit, por edhe gjatë syfyrit, përkatësisht ushqimit ... Read More