Tag: Duka

Duka për dy Kombëtare: Edhe Spanja do të vuante po të ndahej Katalonia, si ne nga Kosova

24/06/2019

Duka ka thënë se Shqipëria duhet të bëj edhe më mirë në eliminatore të Europianit, derisa ka thënë se disa nga VIP-at e kanë braktisur ... Read More

Çfarë nuk u publikua nga dasma e Princ Harry dhe Meghan Markle…

19/05/2019

14:48 | 19 Maj 2019 14:48 | 19 Maj 2019 Duka dhe Dukesa e Sussex kanë publikuarr fotografi të reja nga dasma e tyre për ... Read More

Duka zbulon pse zgjodhi Edy Rejan për trajner të Shqipërisë

17/04/2019

Eksperiencë e madhe e Edy Rejat mbetet një nga arsyet e forta që Armando Duka ka vendosur për trajnerin italian. Ish trajneri i Napolit dhe ... Read More

Duka ‘qëllon në shenjë’, e sjell në Shqipëri ish trajnerin e Juventusit, Interit dhe Milanit

06/04/2019

Duka ‘qëllon në shenjë’, e sjell në Shqipëri ish trajnerin e Juventusit, Interit dhe Milanit Lëvizje jashtëzakonisht interesante te Kombëtarja Shqiptare. Presidenti i Federatës Shqiptare ... Read More

Duka nuk e përjashton mundësinë që Hasi ta drejtojë Shqipërinë

28/03/2019

Duka ka konfirmuar se edhe Besnik Hasi është kandidatë i mundshëm për stolin e Shqipërisë.Numri i Federatës së Futbolli të Shqipërisë, Armando Duka, i cili ... Read More

Duka: Kosovarët e diasporës e zgjedhin Shqipërinë

28/03/2019

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, pretendon se kosovarët që jetojnë në vendet e jashtme preferojnë të luajnë për ekipin kombëtar të Shqipërisë.Armand ... Read More

Duka konfirmon emrat e kandidatëve për stolin e Shqipërisë

27/03/2019

Presidenti i Federatës së Futbollit të Shqipërisë, Armand Duka, i ka konfirmuar kandidatët e mundshëm për pozitën e trajnerit të ekipit kombëtar shqiptar, në mesin ... Read More

Duka nuk pendohet për shkarkimin e Panuccit: Trajneri i ri mund të jetë shqiptar

26/03/2019

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, e zhvilloi një intervistë me “Supersport” pas fitores 3:0 ndaj Andorrës. Në këtë intervistë, ai për fitoren, ... Read More

Duka nuk e përjashton mundësinë që ky trajner ta marrë drejtimin e Shqipërisë

23/03/2019

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka dhënë prononcimin e tij të parë pas shkarkimit të Christian Panuccit nga stoli i Kombëtares,Ai ka ... Read More

Shkarkimi i Panuccit bën jehonë të madhe edhe në Itali e Spanjë

23/03/2019

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, e ka humbur durimin mbas disfatës së mbrëmshme 0-2 me Turqinë, dhe ka reaguar menjëherë duke e shkarkuar Christian Panuccin.Christian ... Read More

Stine vjen në duet me Fatlume Popovcin

16/03/2019

Ernest Duka dhe Fatlume Popovci e kanë publikuar bashkëpunimin e titulluar “Money”, të cilin e kanë shoqëruar me videoklip. Për tekstin e këngës është kujdesur ... Read More

Presidenti i FC Prishtinës, Remzi Ejupi : Armando Duka në UEFA, zë për futbollin mbarëshqiptar

07/02/2019

Armand Duka, president i FSHF-së, u zgjodh anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s në kongresin e mbajtur në Romë, duke siguruar 36 vota. Kjo është ... Read More