Tag: dukshëm

Pse konsumimi i jogurtit bën magji për meshkujt?

30/07/2019

Sipas studimeve të mëparshme, jogurti mund ta zvogëlojë dukshëm rrezikun e kancerit kolateral te meshkujt. Ky lloj kanceri është një nga tipat më të përhapur ... Read More

Fshati që shfaqet një herë në vit (Foto)

11/06/2019

Një fshat në Indi është i dukshëm vetëm një muaj në vit, pasi në pjesën tjetër të vitit, ai zhduken nën ujë. Fshati ndodhet mes ... Read More

Shkollat fillore përballen me mungesë kuadri

13/04/2019

S A 2019-04-13T14:32:47+02:00 Vitet e fundit, shkollat fillore dukshëm po përballen me mungesë të kuadrit deficitar, respektivisht mungesë të mësimdhënësve për lëndët nga shkencat e ... Read More

Zjarret, AMMK bën thirrje për mbrojtjen e Parqeve Kombëtare

03/04/2019

Ditëve të fundit shkaku i thatësisë në vendin tonë, janë shtuar dukshëm mundësitë e përhapjes së zjarreve nëpër pyje përfshirë edhe pyjet në Parqet Kombëtare. ... Read More

Mourinho: Atyre që duan ta blejnë Mbappe vetëm u them paçi fat

25/03/2019

Jose Mourinhos beson se Kylian Mbappe dukshëm futbollisti më i vlefshëm në botë, dhe se momentalisht blerja e sulmuesit francez është gjë e paarritshme.Mbappe iu ... Read More

Kosova – Danimarka, bastoret sportive i befasojnë “Dardanët”

21/03/2019

Danimarka është dukshëm favorite ndaj Kosovës në ndeshjen që do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”.Nga ora 19:00, Kosova do të zbresë në stadiumin “Fadil ... Read More

Meshkujt që nuk mund t’i bëjnë 10 pompa janë më të rrezikuar nga sëmundjet e zemrës

18/02/2019

Meshkujt e moshës së mesme të cilët nuk mund t’i bëjnë as 10 pompa janë dukshëm më të rrezikuar nga sulmet e zemrës dhe ato ... Read More

Lëng shtëpiak i cili nxjerr jashtë këlbazën nga mushkëritë e fëmijëve: Mjafton një gotë e vogël në ditë!

20/01/2019

Pos që nxjerr jashtë këlbazën, ky lëng dukshëm do të përmirësojnë imunitetin e fëmijës tuaj. Kjo recetë është për fëmijët të cilët me ditë të ... Read More

Interi kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë pas triumfit të lehtë ndaj Beneventos

13/01/2019

Interi ishte dukshëm më i mirë dhe në fund fitoi me rezultat 6-2 ndaj Beneventos. Në këtë ndeshje trajneri Luciano Spalletti i dha hapësirë lojtarëve ... Read More

Dialogu dinamizohet në fillimvit

25/12/2018

Fillimi i vitit që vjen pritet të karakterizohet me një dinamizëm të dukshëm të procesit të negociatave Kosovë – Serbi. Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë ... Read More

Onkologia shëron kancerin dhe zemrën me këtë tretje: Vetëm përzieni tre përbërës!

24/12/2018

Irina Filipova ka zbuluar recetën e cila, sipas saj, mund t’ju ndihmojë dukshëm në shërimin apo pengimin e angina pektorisit dhe në uljen e kolesterinës. ... Read More

Klinika e Ortopedisë kryen 510 operacione më shumë

03/12/2018

Klinika e Ortopedisë e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), ka rritur dukshëm vëllimin e punës. Në 11 muajt e vitit 2017, ishin kryer 1662 ... Read More