Tag: dyshohet

Simptomat e meningjitit: Mjekët tregojnë shenjat që nuk duhen neglizhuar

15/01/2020

Në Shqipëri dyshohet se po qarkullon bakteri që shkakton sëmundjen e meningokoksemisë. Një rast i konfirmuar dhe dy të dyshuar me këtë sëmundje këtë periudhë ... Read More

8chan po dëbohet nga interneti

11/08/2019

Tani, pasi njeriu i arrestuar për të shtënat në El Paso që dyshohet se ka përdorur 8chan për të postuar manifestin e tij supremacist të ... Read More

Arrestohet kosovarja që gënjeu Zvicrën se është mjeke

17/05/2019

Një grua me prejardhje nga Kosova, e cila dyshohet se i ka marrë nga xhepi mbi 200.000 franga Georg G, duke u paraqitur si mjeke ... Read More

​Policia arreston një të dyshuar për grabitje dhe lëndim trupor

14/05/2019

Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar, i cili dyshohet si pjesëmarrës në një grabitje të armatosur dhe lëndim të rëndë trupor të viktimës, ... Read More

Policia arreston 20-vjeçarin në Ferizaj, pas shantazhit që i bëri një të miturës

14/05/2019

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Ferizaj, pasi që i njëjti dyshohet se ka shantazhuar një femër.  Në njoftimin e Policisë thuhet se ... Read More

Shembje dheu në Prishtinë, ndërprehet mësimi në një shkollë (Foto)

13/05/2019

Në rrugën ‘Qamile Jaka’ në Prishtinë, mbrëmë ka filluar shembja e dheut, ku dyshohet se ka ndodhur për shkak të shpërthimit të një gypi të ... Read More

Arrestohet i dyshuari që 30 vjet më parë kreu një vrasje në Deçan

10/05/2019

Është arrestuar një person, i cili dyshohet se ka kryer një vrasje 30 vite më parë në komunën e Deçanit. Siç njofton Prokuroria Themelore e ... Read More

Helmohen nga ujë 100 persona në Bulqizë

06/05/2019

Në Bulqizë të Shqipërisë ka shkuar në 100 numri i të prekurve nga helmimi që dyshohet të jetë shkaktuar nga uji i pijshëm. Sipas drejtorit ... Read More

Rrahja në nëndegën e PDK-së në Raushiq të Pejës, rasti nuk është raportuar në polici (Video)

05/05/2019

Gjatë kuvendit zgjedhor të Partisë Demokratike të Kosovës në fshatin Raushiq të Pejës, dyshohet se ka pasur një përleshje fizike midis disa personave. I kontaktuar ... Read More

Grabitja në Rinas, flasin vëllai dhe djali i “dajës” nga Kosova: Kur i shkohet në dasmë njeriut, i shkohet edhe në dekë

02/05/2019

Pak ditë më parë policia arrestoi kosovarin Ragip Hajdini, pasi dyshohet se është i përfshirë në grabitjen e parave në aeroportin e Rinasit. Lidhur me ... Read More

U rrahën me sëpata për mal në Rugovë, gjendet i vdekur 49 vjeçari

28/04/2019

M.N. 49 vjeçar është gjetur pa shenja jete në fshatin Reka e Allages në Rugovë. Viktimës dyshohet se i kanë shkaktuar lëndime vdekjeprurëse me sëpatë ... Read More

Zbulohet roli i “Dajës” nga Kosova, lidhja me Admir Muratajn dhe si u thur plani i vjedhjes së miliona eurove në Aeroportin e Tiranës

27/04/2019

Ragip Hajdini nga Kosova dyshohet të jetë një prej organizatorëve të grabitjes spektakolare brenda pistës së Rinasit mesditën e 9 prillit. Në këtë përfundim ka ... Read More