Tag: dytë

Z Mobile Prishtina mposhtet nga S.Oliver Wurzburg, por paraqitet denjësisht

12/12/2018

Prishtina është mposhtur nga S. Oliver Wurzburg në Gjermani në kuadër të rrethit të dytë të garave të Europe Cup me rezultat 95-77, pavarësisht paraqitjes ... Read More

Përfundon drama në Bernabeu, River Plate mposht Bocan dhe fiton Copa Libertadores

09/12/2018

Finalja e dytë e Copa Libertadores mes River Plates dhe Boca Juniros në Santiago Bernabeu ka përfunduar me fitoren 3-1 të Riverit. Pasi ndeshja e ... Read More

Studentët-qeverisë: Afat deri të martën, ose protesta më masive e historisë

09/12/2018

Studentët vazhdojnë protestën e tyre nën moton “Dhjetori i Dytë” edhe sot. Në rrjetet sociale, që janë edhe “zemra” e kësaj proteste, studentët publikuan axhendën ... Read More

Messi i ‘çmendur’, shënon edhe golin e dytë nga gjuajtja e lirë ndaj Espanyolit

08/12/2018

Lionel Messi ka shënuar edhe golin e dytë nga gjuajtja e lirë në ndeshjen derbi ndaj rivalit lokal Espanyolit. Ylli argjentinas është duke treguar formë ... Read More

River Plate – Boca Juniors, qyteti i Madrid fiton 40 milionë euro nga kjo ndeshje

07/12/2018

Të dielën do të zhvillohet pjesa e dytë e finales të Copa Libertadores dhe qytetit i Madridit po punon jashtë orarit për të siguruar që ... Read More

HMD Global shiti 70 milionë telefona Nokia, në vetëm dy vite

07/12/2018

HMD Global ka festuar përvjetorin e dytë. Është kompania që mori një sfidë të madhe, duke blerë Nokia, gjatë ditëve të këqija të kompanisë. Brendi ... Read More

Përmbyllet suksesshëm nata e dytë e “Kënga Magjike”, të shtunën finalja e madhe me 20 artistë

07/12/2018

Ka përfunduar edhe nata e dytë gjysmëfinale e festivalit “Kënga Magjike 2018”. Në skenën e festivalit u ngjitën plot 20 artistë (të rinj dhe me ... Read More

Golden Eagle Ylli mposht Ponte Prizrenin, ngjitet në pozitën e dytë

06/12/2018

KB Ylli ka arritur të ngritet në pozitën e dytë pas fitores ndaj Ponte Prizrenit me rezultat 89-75. Pjesa e parë ishte shumë e barabartë, ... Read More

Adrian Morina dhe Ylber Bardhi marrin çmimin kryesor në “Prishtina International Theater Festival”

06/12/2018

Ka përmbyllur edicionin e dytë në natën e së mërkurës Festivali Ndërkombëtar i teatrove, “Prishtina International Theater Festival – PITF 2018”. Ky edicion ka zgjatur ... Read More

‘Cineplexx’ feston ditëlindjen me super-ofertë, të gjitha biletat për vetëm 1,99 euro!

06/12/2018

Me 11 dhjetor, Cineplexx feston ditëlindjen e dytë, ku të gjitha biletat 2D, 3D dhe VIP do të jenë vetëm 1,99 euro. Biletat tashmë janë ... Read More

Messi konfirmohet, Ronaldo nuk dihet nëse do të jetë në Bernabeu për ndeshjen River-Boca

05/12/2018

Lionel Messi do të jetë në Bernabeu të dielën për të parë ndeshjen e dytë finale të Copa Libertadores në mes të River Plates dhe ... Read More

Caktohen kushtet për tifozeritë, River dhe Boca do të kenë vetëm nga 5000 bileta për tifozët e tyre

01/12/2018

Ndeshja e dytë finale në Copa Libertadores është vendosur të zhvillohet në Santiago Bernabeu. Pasi ndeshja e parë u luajt në shtëpinë e Boca Juniors ... Read More