Tag: Eagle

KB Ylli sjell risi në basketbollin kosovar

20/08/2019

16:54 | 08/20/2019 KB Golden Eagle Ylli nga sezoni i ri do ta ketë edhe skuadrën B. Këtë e ka konfirmuar klubi nga Suhareka përmes ... Read More

Golden Eagle Ylli liron të gjithë lojtarët nga kontrata, synohet rindërtimi i skuadrës

10/06/2019

11:45 | 06/10/2019 Skuadra kosovare e basketbollit, Golden Eagle Ylli,  ka marrë një vendim të çuditshëm. Golden Eagle Ylli nuk do të llogarisë në asnjë ... Read More

Tifozët e Rahovecit i akuzojnë dy anëtarët e Ylli Golden Eagle për kurdisje të ndeshjes

18/04/2019

Tifozët e Rahovecit i akuzojnë dy anëtarët e Ylli Golden Eagle për kurdisje të ndeshjes Tifozët e Rahovecit kanë lëshuar një status tejet acarues në ... Read More

Tifozët e Rahovecit i akuzojnë dy anëtarët e Ylli Golden Eagle për kurdije të ndeshjes

18/04/2019

Tifozët e Rahovecit i akuzojnë dy anëtarët e Ylli Golden Eagle për kurdije të ndeshjes Tifozët e Rahovecit kanë lëshuar një status tejet acarues në ... Read More

Golden Eagle Ylli fiton derbin lokal ndaj Bashkimit

16/03/2019

Golden Eagle Ylli e ka nënshtruar Bashkimin (86-68) në palestrën “13 Qershori” për të regjistruar fitoren e 15-të sezonale në Superligën e Kosovës në basketboll. ... Read More

Golden Eagle Ylli fiton bindshëm ndaj Lipjanit

10/03/2019

Golden Eagle Ylli ka regjistruar fitore bindëse (96-64) në ndeshjen e zhvilluar si mysafir i Lipjanit, e vlefshme për javën e 20-të në Superligën e ... Read More

Z Mobile Prishtina e fiton ndeshjen ndaj Golden Eagle Yllit që vazhdoi të dielën

17/02/2019

Pas vendimit të Federatës së Basketbollit të Kosovës, ndeshja e ndërprerë të shtunën ndërmjet Golden Eagle Yllit dhe Z Mobile Prishtinës, ka vazhduar të dielën, ... Read More

FBK merr vendim për ndeshjen Golden Eagle Ylli – Prishtina, zhvillohet sot

17/02/2019

Federata e Basketbollit të Kosovës, ka marrë vendim për ndeshjen e ndërprerë mes Golden Eagle Yllit dhe Prishtinës. Ndeshja u ndërpre në çerekun e tretë ... Read More

Lot gëzimi – biznesmeni nga Kosova, Shaqir Palushi, i dhuron një shtëpi familjes shqiptare ‘live’ në emision

10/02/2019

Pronari i kompanisë “Golden Eagle” nga Kosova është treguar edhe njëherë zemërgjerë. Shaqiri Palushi, live në emisionin ”Dua të të bëj të Lumtur ” në ... Read More

Golden Eagle Ylli mposht Ponte Prizrenin në udhëtim

09/02/2019

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore të rëndësishme si mysafir i Ponte Prizrenit (84-76), në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 18-të në Superligën e ... Read More

Z Mobile Prishtina dhe Bashkimi takohen gjatë fundjavës

08/02/2019

Kampioni dhe nënkampioni në fuqi do të takohen gjatë fundjavës në Prishtinë. Ponte Prizreni – Golden Eagle Ylli është dueli me të cilin nis xhiroja ... Read More

Rahoveci fiton derbin ndaj Golden Eagle Yllit

03/02/2019

Skuadra e Rahovecit e ka fituar derbin lokal si mysafir i Golden Eagle Yllit në palestrën “13 Qershori” (74-73), në kuadër të xhiros së 17-të ... Read More