Tag: edicionin 

De Bruyne paralajmëron Liverpoolin: Do t’iu kapim sikur edicionin e kaluar

16/09/2019

10:45 | 16 Shtator 2019 De Bruyne paralajmëron Liverpoolin: Do t’iu kapim sikur edicionin e kaluar 10:45 | 16 Shtator 2019 Mesfushori i Manchester City, ... Read More

Milan e nis me fitore para tifozëve, mposht Brescian minimalisht

31/08/2019

19:53 | 08/31/2019 Skuadra e Milan ka shënuar fitoren e parë në edicionin e ri të Serie A, duke grumbulluar kështu pikët e para. Para ... Read More

Eintracht Frankfurt zbulon fanellat e reja, janë prej më të bukurave në treg

30/06/2019

14:28 | 06/30/2019 Skuadra gjermane, Eintracht Frankfurt, ka zbuluar fanellat e reja për edicionin 2019/2020. Frankfurt që sezonin e kaluar e pati të jashtëzakonshëm, duke ... Read More

Trofeu ‘Joan Gamper’, Barca zyrtarizon përballjen me Arsenalin

21/06/2019

14:57 | 06/21/2019 Skuadra e Arsenalit do të jetë mysafire e Barcelonës më 4 gusht për të zhvilluar edicionin e 54-të ‘Joan Gamper’. Ajo që ... Read More

Barca matematikisht kampione në La Liga, goli i Messi mbyll garën për titull

27/04/2019

Skuadra e Barcelonës edhe matematikisht është shpallur kampione e La Liga për edicionin 2019/19. Për herë të dytë radhazi dhe të 26-ën në  histori të ... Read More

Milan zbulon fanellat e reja për edicionin e ardhshëm

26/04/2019

Skuadra italiane, Milan, ka zbuluar fanellat e reja për edicionin e ardhshëm në Serie A. ‘Rossonerët’ janë kthyer në stilin klasik të fanellave duke sjellë ... Read More

Gjermani Tobias Stieler ndan drejtësinë në ndeshjen Shqipëri-Turqi

19/03/2019

Shqipëria do ta startojë edicionin e kualifikimeve të ‘Euro 2020’ ditën e premte, me sfidën përballë Turqisë, që do të zhvillohet në stadiumin “Loro Boriçi”, ... Read More

Dortmundi refuzon ofertën e Manchester Unitedit për Sanchon: Do të qëndrojë edhe vitin tjetër me ne

14/03/2019

Jadon Sancho duket se nuk do të largohet nga Borussia Dortmundi edhe edicionin e ardhshëm. Sulmuesi i talentuar anglez është duke kaluar nëpër një formë ... Read More

BE dhe OKB organizojnë Ditën e hapur globale për gratë, paqen dhe sigurinë

12/03/2019

Zyra e Bashkimit Evropian dhe Kombet e Bashkuara në Kosovë organizojnë bashkë edicionin e vitit 2019 të Ditës e hapur globale në Kosovë, duke shënuar ... Read More

Rami Malek shpallet aktori më i mirë në rol kryesor

25/02/2019

Rami Malek është shpallur aktori më i mirë në rolin kryesor në edicionin e 91-të të Academy Awards për rolin e tij në filmin “Bohemian ... Read More

QKSS me raport për perceptimet e qytetarëve për kërcënimet e reja të ekstremizmit të dhunshëm  

12/02/2019

Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë publikon edicionin special të Barometrit Kosovar për Studime të Sigurisë “Perceptimet e qytetarëve për kërcënimet e reja të ekstremizmit ... Read More

Bebe Rexha me mesazh për dizajnerët që refuzuan ta vishnin për Grammy Awards

11/02/2019

Bebe Rexha është shfaqur mahnitëse në edicionin e sivjetmë të Grammy Awards, e veshur me një fustan të kuq duke sjellë frymën e Valentinit dhe ... Read More