Tag: Edmond

Si ta dini që shalqiri ka nitrat të tepruar – kjo është këshilla e ish-ministrit të Bujqësisë

27/07/2019

Ish-ministri i Bujqësisë në Shqipëri, Edmond Panariti, ka treguar një mënyrë se si të dalloni nëse bostani (shalqiri) ka përmbajtje të lartë nitratesh.Nëpërmjet një shkrimi ... Read More

Ademi në Vatikan është takuar me monsinjor Pol Riçard Galager

08/04/2019

Alsat 2019-04-08T15:28:33+02:00 Ministri për diasporë, Edmond Ademi, i cili po vijon vizitën zyrtare në Itali dhe Vatikan, sot është takuar me seretarin për marrëdhënie me ... Read More

Ministri Ademi për vizitë në Itali dhe Vatikan

06/04/2019

Alsat 2019-04-06T10:02:07+02:00 Ministri i angazhuar për Diasporën, Edmond Ademi, prej nesër deri më 9 prill 2019, do të realizojë vizitë pune në Republikën e Italisë ... Read More

Ademi viziton Italinë dhe Vatikanin

05/04/2019

Alsat 2019-04-05T11:27:36+02:00 Ministri në detyrë për diasporën, Edmond Ademi, nga 6- 9 prill 2019, do të realizojë takim pune në Republikën e Italisë dhe në ... Read More

Ademi: Të zhvishemi nga koncepti nacionalist

04/04/2019

Alsat 2019-04-04T21:38:11+02:00 Ministri për diasporë, Edmond Ademi në emisionin “Rruga drejt” në Alsat duke komentuar fushatën për zgjedhjet presidenciale të 21 prillit, nënvizon se qytetarët ... Read More

Haradinaj: Nëna Nurije djemtë i rriti jo për vete, por për atdhe

22/03/2019

Sot në Junik është varrosur Nurije Hoxha, nëna e heroit të kombit Edmond Hoxha. Ajo ka vdekur dje në moshën 90 vjeçare. Në varrimin e ... Read More

Ndërron jetë nëna e heroit Edmond Hoxha, ngushëllon Haradinaj

21/03/2019

Ka ndërruar jetë, Nurije Hoxha, nëna e heroit të Kosovës, Edmond Hoxha. Me këtë rast ka ngushëlluar familjen Hoxha kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj. “Një ... Read More

Hajrizi: Gjatë akreditimit të programeve po përdoren standarde të dyfishta (Video)

05/02/2019

Rektori i UBT-së, Edmond Hajrizi ka thënë se gjatë akreditimit të programeve në institucionet e arsimit të lartë janë përdoruar standarde të dyfishta. Hajrizi, në ... Read More

Familja Knushi fal gjakun e djalit në praninë e Haradinajt

30/01/2019

Në shënimin e 22 vjetorit të rënies së heronjve të kombit Zahir Pajazitit, Edmond Hoxha e Hakif Zejnullahu një familje ka vendosur që të fal ... Read More

Binjakët shqiptarë që po ‘çmendin’ drejtësinë italiane: Kryen qindra vjedhje, por të lirë

26/01/2019

Autoritetet italiane kanë liruar binjakët shqiptarë, Eduard dhe Edmond Trushi, të cilët mbaheshin në qeli për vjedhjen e disa banesave. Vetëm njëri prej tyre akuzohet, ... Read More