Tag: efekt

Keni probleme me fytin dhe kollën? Provoni kurën me farat e ftoit

08/11/2019

Farat e ftoit kanë efekt më të lehtë, por njihen edhe si laksativ dhe luftojnë inflamacionin. Nëse i vendosni në ujë, atëherë farat do të ... Read More

Zinku nuk ka efekt nëse e merrni në mbrëmje

01/11/2019

Për të pasur vërtet efekt vitaminat dhe mineralet për forcimin e imunitetit dhe për përmirësimin e shëndetit, është me rëndësi t’i merrni në kohën e ... Read More

Kombinimi i këtyre barnave, metodë premtuese për shërimin e kancerit

15/07/2019

Kimioterapia për trajtimin e personave me kancer të avancuar të zorrëve zakonisht nuk ka dhënë efekt. Mirëpo sipas një studimi të fundit kombinimi I tri ... Read More

Aroma e bebeve mund të shërbej si shërim për depresionin

10/07/2019

Aroma e foshnjave te porsalindura ka nje efekt shume pozitiv ne gjendjen psikologjike te nenes. Shkencetaret mendojne se mund te perdoret ne te ardhmen si ... Read More

Zakonet e mëngjesit që ndikojnë të shtoni peshë

26/06/2019

Këto dy aspekte ndikojnë në aktivitetin e metabolizmit dhe hormonal, dhe kanë një efekt pozitiv përsa i përket eleminimit të dhjamit të tepërt. Por ndonjëherë ... Read More

Bukuria e natyrës ka efekt qetësues

30/05/2019

Bukuria e papërshkrueshme e natyrës gjithmonë ka pasur një efekt qetësues, pothuajse narkotik, mbi qeniet njerëzore.Kënaqësia e pashpjegueshme që natyra shkakton te ne, ka krijuar ... Read More

Shikoni fytyrën tuaj dhe do të merrni përgjigjen me cilin ushqim po e teproni!

27/05/2019

Dieta e papërshtatshme mund të ketë efekt të keq në fytyrën tuaj, më së shumti në ngjyrën e tenit dhe në plakjen e hershme Dermatologia ... Read More

Është zbuluar koha më e mirë kur duhet të rrezatoheni kundër kancerit, në mënyrë që të ulni të gjitha efektet e padëshirueshme

03/05/2019

Terapia kundër kancerit nuk rezulton gjithmonë me efekt të njëjtë te të gjithë pacientët Radioterapia e cila u jepet disa pacientëve të sëmurë nga kanceri ... Read More

Barnat kundër diabetit zvogëlojnë edhe rrezikun e kësaj sëmundje

17/04/2019

Një lloj i barnave, që përdoren për trajtimin e diabetit është zbuluar se ka efekt edhe në zvogëlimin e rrezikut nga problemet e veshkave.  Sipas ... Read More

Muzika rrit efektin e ilaçeve kundër dhimbjeve

31/03/2019

Muzika ka efekt antidhimbje dhe një ditë mund të arrijë efektin e njëjtë si analgjezikët, sipas një studimi të botuar në revistën “Frontiers in Neurology” ... Read More

Kur afati kalimtar i janarit doli të ishte huqje për klubet angleze: Valdes, Manucho, Cuadrado e Caroll – dështimet e mëdha

04/01/2019

Afati kalimtar i janarit do të jetë i dobishëm ndonjëherë, por mund të ketë edhe efekt të kundër në të shumtën e rasteve. Klubet e ... Read More