Tag: efektivë

Ilaçin e ‘zemrës së thyer’ mund ta blini në farmaci

20/11/2019

Pilulat që përdoren më shpesh për problemet e tensionit të lartë janë efektive në shtypjen e kujtimeve të pakëndshme.Propranololi, i cili është një pjesë integrale ... Read More

Nuk ka asnjë 50 vjeçar në Japoni që nuk e përdor këtë super recetë. E mbajnë të fshehur prej kohësh

24/08/2019

Keni dëgjuar për recetat japoneze tepër efektive, që konsiderohen si “burimi” i parë i produkteve të kozmetikës? Ajo që do t’ju lë me gojë hapur ... Read More

Humbni deri në 10 kg për 1 javë: Dieta nga një kardiolog i mirënjohur

20/08/2019

Planet më efektive të dietës shpesh krijohen nga ekspertët dhe dietistët. Ata janë profesionistët më të mirë për këtë çështje, kështu dietat e tyre mund ... Read More

Profili i tre ushtarakëve të Ushtrisë së Shqipërisë që u përfshinë nga shpërthimi i minës në Letoni

07/05/2019

Tre efektivë, pjesë të Forcave të Armatosura Shqiptarë u përfshinë ditën e djeshme në një incident në Letoni, si pasojë humbi jetën 32-vjeçarja me gradën ... Read More

Shkencëtarët: Dëgjimi i këtij zhanri të muzikës iu mbron nga pickimi i mushkonjave

02/04/2019

Prodhimet muzikore të ‘playlist’-ës ‘Dubstep’ nga DJ-i Skrillex mund të ofrojë mbrojtje efektive kundër pickimit të mushkonjave, sipas një studimi të ri. Një ekip ndërkombëtar ... Read More

Kombinimi me mjaltë, limon dhe kanellë që ju ndihmon t’i humbni disa kilogramë brenda jave

19/03/2019

Është fakt i njohur mirë se mënyra më efektive për humbjen e peshës së tepërt është kombinimi i një diete të shëndetshme me ushtrime të ... Read More

Efektivë të shumtë policie mbërrijnë te ndërtesa e kryeministrisë

16/03/2019

Bëhet e ditur se rreth 1800 efektivë policie janë angazhuar gjatë ditës së sotme, për të garantuar mbarëvajtjen e protestës së opozitës së bashkuar. Precedenti ... Read More

Godin: Ishte ndeshje e mrekullueshme, Atletico bëri paraqitje të kompletuar

21/02/2019

Diego Godin e ndjen se Atletico Madridi bëri një paraqitje të kompletuar dhe efektive, si në mbrojtje ashtu edhe në sulm, për të mposhtur Juventusin ... Read More

Agjërimi 16/8: Çfarë është, cilat janë efektet shëndetësore dhe si ta praktikoni

10/01/2019

Agjërimi me intervale të çrregullta (anglisht: intermittent fasting) është metodë efektive e agjërimit e cila edhe shkencërisht është dëshmuar se ka shumë efekte shëndetësore, duke ... Read More