Tag: efikase

Foto nudo në këmbim të parave/ Ja shuma marramendëse që mblodhi modelja në 2 ditë

06/01/2020

Modelja e njohur australiane, Kaylen Ward ka gjetur mënyrën më efikase për të ndihmuar vendin e saj. Teksa Australia vazhdon të digjet nga zjarret, modelja ... Read More

Receta e lashtë që e pengon kancerin, bën mrekulli në trupin tuaj

13/12/2019

Që nga kohët e lashta hudhra është konsideruar një ndër mjetet më efikase kundër sëmundjeve të ndryshme, ndërkaq konsumimi i hudhrës bashkë me mjaltin në ... Read More

Hudhër dhe limon, bën mrekulli me trupin tuaj! Përdoreni vetëm për 40 ditë dhe efektet janë të papara

12/08/2019

Kura me limon dhe hudhër është efikase në eliminimin e depozitave të yndyrës në organizëm. Këto përbërës ulin kolesterolin e keq dhe pakësojnë numrin e ... Read More

Kura e fortë kundër reumatizmës, mbipeshës dhe sinozitit

12/08/2019

Kjo kurë konsiderohet shumë efikase kundër reumatizmës, aterosklerozës, problemeve me shikimin, mbipeshës, sinozitit e të tjerë. Hudhra është një ushqimet më mirëbërëse për organizmin. Përdorimi ... Read More

Dobësohu 10 kilogram vetëm me lëng limoni

13/07/2019

Dieta me bazë limoni është ndër më të përdorurat dhe efikase sot në botë dhe jo vetëm që shkrin kilogramët dhe yndyrat, por e forcon ... Read More

Ilaçi magjik: Përzieni kripë me vaj ulliri dhe për 5 vitet e ardhshme shpëtoni nga të gjitha dhimbjet

10/07/2019

Megjithatë ka disa zgjidhje natyrale, të cilat janë edhe më efikase se këto të fundit.Osteokondroza e qafës, e cila është një prej sëmundjeve më të ... Read More

Hudhra dhe limoni, bën mrekulli me trupin tuaj! Përdoreni vetëm për 40 ditë dhe efektet janë mahnitëse

27/06/2019

Kura me limon dhe hudhër është efikase në eliminimin e depozitave të yndyrës në organizëm. Këto përbërës ulin kolesterolin e keq dhe pakësojnë numrin e ... Read More

Mjaftojnë 2 gota në ditë dhe dhjami i barkut do të zhduket si me magji

11/06/2019

Një këshillë shumë efikase për largimin e kilogramëve të tepërt. Edhe pse gjatë majit koha nuk ka qenë aq premtuese sa do të donim, vera ... Read More

Soja ndihmon në shërimin e kancerit të mushkërive

17/05/2019

Soja ka gjasa që të jetë efikase kundër kancerit të mushkërive, kanë zbuluar rezultatet e studimit të bërë në Kinë në 74.940 femra të cilat jetojnë ... Read More

Fushatë ekologjike për mbrojtjen e ambientit

05/03/2019

5 Mars 2019 / 15:00 Institucionet nuk  kanë zgjidhje efikase dhe as strategjike për zgjidhjen e problemeve mjedisore. Ndotësit kryesorë janë ngrohja, transporti dhe si ... Read More

Litarin në duar dhe … kërceni!

26/01/2019

Kardio-ushtrimet janë më efikase se vrapimi Kur keni më së paku kohë në dispozicion për ushtrime, mund të stërvitni me konop, transmeton Telegrafi. Kërcimi me ... Read More

Përzieni mjaltin, limonin dhe kanellën për t’i humbur disa kilogramë brenda jave

03/01/2019

Është fakt i njohur se mënyra më efikase për të humbur peshë është kombinimi i një diete të shëndetshme me ushtrime të rregullta fizike. Sidoqoftë, ... Read More