Tag: egjiptian

Arrestohet egjiptiani i dehur, refuzoi t’i jepnin ndihmën e shpejtë

22/04/2019

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të nacionalitetit egjiptian në Pejë, pasi ky i fundit në gjendje të dehur kishte penguar ekipin mjekësor të ... Read More

Parashikimi i Salah: Me katër fitore fitojmë titullin

15/04/2019

Ylli egjiptian, Mohamed Salah, ka dhënë parashikimin e tij për titullin e Premierligës, menjëherë pas fitores së skuadrës së tij ndaj Chelsea. Liverpool shënoi fitore ... Read More

Protestë kundër martesave të hershme te komunitetet pakicë në Kosovë

08/04/2019

Pjesëtarët të komunitetit Romë, Ashkali dhe Egjiptian sot kanë protestuar kundër martesave të hershme para stacionit të Policisë në Graçanicë. Kjo protestë është organizuara nga ... Read More

Shaqiri asiston për golin e 50-të të Salahut në Ligën Premier

20/10/2018

Liverpooli ka gjetur golin e parë në ndeshjen e tyre në udhëtim te Huddersfieldi. Është ylli egjiptian, Mohamed Salah, i cili ka shënuar për epërsinë ... Read More

Vetëm 112 centimetra i gjatë, djaloshi po ndjek ëndrrën e tij – për t’u bërë bodybilder (Video)

02/08/2018

Amr Ibrahimi është një 16 vjeçar egjiptian që ëndërron të bëhet bodybuilder. Edhe pse vetëm 112 centimetra i gjatë, ai po lufton të gjitha barrierat ... Read More

Veseli: Komuniteti egjiptian ka dhënë kontribut të çmuar në ndërtimin e bashkëjetesës ndëretnike

22/06/2018

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka pritur sot qytetarë të komunitetit egjiptian, në kuadër të shënimit të Javës egjiptiane në Kosovë. Veseli tha se Kosova ... Read More

Haradinaj: Komuniteti egjiptian pjesë e të gjitha proceseve shtetndërtuese të Kosovës

22/06/2018

Kryeministri Ramush Haradinaj, priti në takim përfaqësues të komunitetit egjiptian, të kryesuar nga deputeti i Kuvendit të Kosovës, Veton Berisha, si dhe përfaqësues nga shteti ... Read More

Mido humb 37 kilogram pas kritikave nga tifozët, i kërkon trajnerit të Egjiptit ta ftojë për Kampionatin Botëror

02/06/2018

Sulmuesi i njohur egjiptian, Mido, javë më parë ishte kritikuar shumë nga tifozët për kilogramët e tepërt. Por, ai është përgjigjur tifozëve në mënyrë të ... Read More

Avokati egjiptian padit Ramosin për lëndimin e Salahut, kërkon një miliard euro dëmshpërblim për ‘dëm fizik dhe psikologjik’ të një kombi të tërë  

28/05/2018

Një avokat egjiptian ka nisur një padi prej një miliard eurosh kundër Sergio Ramos pasi ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah, u lëndua në një duel ... Read More

Salah shpallet futbollisti i vitit në Angli

13/05/2018

Sulmuesi egjiptian Mohamed Salah ka marrë çmimin si futbollisti më i mirë i sezonit në Ligën Premier. Salah ka qenë vendimtar për sukseset e Liverpoolit ... Read More

Sqaron Policia e Kosovës: Na është përvjedhur një gabim teknik në formularin e aplikimit për policë të rinj

16/04/2018

Pas paralajmërimit të dy deputetëve të Kuvendit të Kosovës nga komuniteti egjiptian dhe ashkali se do ta braktisin koalicionin qeverisës, në qoftë se brenda 24 ... Read More

Coutinho dëshiron Salahun te Barcelona

06/04/2018

Philippe Coutinho dëshiron ribashkimin me shokun e tij, egjiptianin Mohamed Salah. Ylli egjiptian po përjeton një super-sezon te Reds pas transferimit të tij në verë ... Read More