Tag: Eintracht

​Këto ndeshje zhvillohen sot në Ligën e Evropës

28/11/2019

Ndeshjet më interesante janë Eintracht Frankfurt-Arsenal, Astana-Manchester United, Basaksehir-Roma dhe Sporting-PSV. Në ora 17:50 do të zhvillohen tri ndeshje, Astana-Manchester United, Krasnodar-Basel dhe Trabzonspor-Getafe. Ndërsa ... Read More

Rrahje në Bundesligë, Abraham rrëzon keq trajnerin e Freiburg

10/11/2019

22:58 | 11/10/2019 Freiburg ka arritur të mposhtë Eintracht Frankfurtin me rezultat të ngushtë 1-0. Goli i vetëm i këtij takimi u shënua nga ish-sulmuesi ... Read More

Eintracht Frankfurt zbulon fanellat e reja, janë prej më të bukurave në treg

30/06/2019

14:28 | 06/30/2019 Skuadra gjermane, Eintracht Frankfurt, ka zbuluar fanellat e reja për edicionin 2019/2020. Frankfurt që sezonin e kaluar e pati të jashtëzakonshëm, duke ... Read More

Arrihet marrëveshja: Luka Joviç lojtar i Real Madridit

04/05/2019

8:25 | 4 Maj 2019 08:25 | 4 Maj 2019 Real Madrid ka arritur marrëveshje me Eintracht Frankfurt, për transferimin e Luka Joviç në ‘Santiago ... Read More

Formacionet zyrtare: Frankfurt – Chelsea

02/05/2019

19:55 | 05/02/2019 Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Eintracht Frankfurt – Chelsea. Chelsea e luan në udhëtim tek Frankfurt ndeshjen e parë gjysmëfinale, në ... Read More

Kjo është disiplinë: Tifozët e Eintracht ndaluan vrapin drejt fushës kur e kuptuan që mund të pezullohen

19/04/2019

Kjo është disiplinë: Tifozët e Eintracht ndaluan vrapin drejt fushës kur e kuptuan që mund të pezullohen Eintracht Frankurt po shënon një sukses historik duke ... Read More

Frankfurt vendos rekord në Ligën e Evropës

18/04/2019

Skuadra e Eintracht Frankfurt ka arritur që me shumë mund ta sigurojë fazën gjysmëfinale të Ligës së Evropës. Pasi pësoi një disfatë 4:2 në ndeshjen ... Read More

Frankfurt përmbysë Benfican, kalon në fazën gjysmëfinale

18/04/2019

Skuadra nga Bundesliga, Eintracht Frankfurt, ka ruajtur nderin e futbollit gjerman, duke mbetur e vetme nga kampionati gjerman në garat evropiane. Frankfurt ka arritur që ... Read More

Barca dorëzohet për Jovic, lojtarin po e presin krahëhapur në Madrid

15/04/2019

Ylli i Benfica, i cili aktualisht luan në formë huazimi tek Eintracht Frankfurt, Luka Jovic, po vazhdon të jetë temë kryesore e medieve spanjolle. Ishte ... Read More

Trajneri i Serbisë: Jovici ka potencial për të luajtur në Barcelonë

21/03/2019

Trajneri i ekipit kombëtar të Serbisë, Mladen Krstajic, beson se ylli i Eintracht Frankfurtit, Luka Jovic, e ka potencialin e nevojshëm për të luajtur për ... Read More

Notat e lojtarëve, Inter 0-1 Eintracht: Handanovic ruan nderin e italianëve

14/03/2019

Interi ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Eintracht Frankfurti (1-0), duke i dhënë lamtumirë edhe Ligës së Evropës. Te Interi vetëm dy lojtarë kishin paraqitje ... Read More

Spalletti publikon listën për ndeshjen me Eintrachtin, mungesa të rëndësishme te zikaltërit

13/03/2019

Marcelo Brozovic do të jetë në skuadrën e Interit për përballjen me Eintracht Frankfurt të enjten, por Kwadwo Asamoah dhe Lautaro Martinez janë të pezulluar. ... Read More