Tag: ekipet

Superliga jep verdiktet një javë para fundit Vllaznia në play-out, Laçi dhe Teuta në Europë

25/07/2020

Me titullin kampion tashmë të arkivuar dhe me ekipet që kanë zbritur në kategorinë e parë për sezonin e ardhshëm, vëmendja ishte e përqendruar në ... Read More

La Liga kthehet në fushë më 11 Qershor, 39 ditë do të luhet pa ndërprerje

29/05/2020

11 Qershor. Kjo është data që ekipet spanjolle të futbollit do të rikthehen në fushë. Ka qenë presidentit i La Ligas, Javier Tebas, i cili ... Read More

Slack vlerësohet me 23 miliardë dollarë

23/06/2019

Slack, platforma me rritjen e shpejtë të komunikimit për ekipet e punës, shikoi aksionet të rriten me 50% në ditën e parë të tregtimit publik ... Read More

Dikur shkatërronte Arsenalin, tani punon si aktor

01/05/2019

Valencia ka kujtime të mira evropiane kundër Arsenalit, teksa dy ekipet përgatitet për t’u takuar sërish në këtë edicion të gjysmëfinaleve të Europa Ligës, edhe ... Read More

Agjenti i De Ligt nuk e lejon transferimin e tij te Barcelona, ja ekipet e mundshme

01/05/2019

Agjenti i De Ligt nuk e lejon transferimin e tij te Barcelona, ja ekipet e mundshme Agjenti i Matthijs de Ligt, Mino Raiola raportohet se ... Read More

Bahtiri kërkon të mos ndalen kërkimet deri në gjetjen e të riut nën rrënojat e “Adriatikut”

22/04/2019

Ekipet e Forcës dhe Sigurisë së Kosovës i janë bashkuar policisë dhe zjarrfikësve, në kërkimin e të riut, i cili dyshohet se ka mbetur nën ... Read More

Vrasja e trefishtë në Dardani, largohen nga vendi i ngjarjes tre trupat e pajetë (Foto)

22/04/2019

Ekipet e Mjekësisë Ligjore  kanë larguar trupat e tre personave që sot kanë mbetur të vrarë në Prishtinë, më saktësisht në lagjen Dardania, transmeton Telegrafi. ... Read More

Këta janë tetë çerekfinalistët në Ligën e Evropës – gjithçka çfarë duhet të dini për shortin dhe datat e zhvillimit të ndeshjeve

15/03/2019

Janë mësuar tetë ekipet që janë kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Evropës. Në këtë fazë janë kualifikuar dy ekipe nga Anglia, dy nga Spanja, ... Read More

Për shkak të mungesës së pëlqimit sanitar, mbyllen 5 lokale masazhi në Prishtinë

26/02/2019

Pesë qendra të masazhit janë mbyllur në kryeqytet nga ekipet e Inspekcionit. Këtë e ka bërë të ditur drejtori i Inspekcionit, Adonis Tahiri nëpërmjet një ... Read More

Dihen tashmë 16 ekipet që vazhdojnë tutje në Ligën e Evropës

21/02/2019

Janë mësuar 16 ekipet më të mira të këtij edicioni në Ligën e Evropës, pas mbylljes së fazës së 1/16. Sot kanë përfunduar ndeshjet e ... Read More

Zjarr në Veternik të Prishtinës

21/02/2019

Ekipet e zjarrfikësve kanë njoftuar se nuk është zjarr serioz dhe se ekipet kanë ndal në vendin e ngjarjes dhe janë duke e shuar zjarrin, ... Read More

Shorti i gjysmëfinales së Digitalb Kupës së Kosovës: Vëllaznimi-Trepça ’89 dhe Ballkani-Feronikeli

13/02/2019

Pasi u mësuan ekipet gjysmëfinale të DigitAlb Kupës së Kosovës, tashmë dihen edhe çiftet e reja. Vëllaznimi do të mirëpret para shikuesve të vetë skuadrën ... Read More