Tag: Ekipi

Personat që merren me sport e kanë këtë pjesë të trurit më të zhvilluar

10/12/2019

Sipas një studimi të bërë nga biologia Nina Kraus dhe ekipi i saj, është vërtetuar se personat që bëjnë sport kanë trurin dhe shqisën e ... Read More

A mund ta ngadalësojnë ushtrimet Alzheimerin?

19/09/2019

Hulumtimi është udhëhequr nga Prof.Rong Zhang. Ekipi publikoi gjetjet e tyre në Journal of Alzheimer’s Disease. Prof.Rong Zhang dhe ekipi i tij më parë i ... Read More

Shkencëtarët australianë kanë zbuluar injeksionin që e shëron kancerin – deri tani ka 80 për qind sukses

15/05/2019

Një doktor australian dhe ekipi i tij për një kohë të gjatë kanë qenë duke punuar për të sjell një tretman revolucionar i cili besohet ... Read More

Serie A me vendim kontravers për thirrjet raciste të tifozëve të Cagliarit

15/05/2019

8:38 | 15 Maj 2019 08:38 | 15 Maj 2019 Cagliari nuk do përballet me asnjë dënim nga Serie A pasi tifozët e këtij ekipi ... Read More

Ekipi negociator ka mbetur “pa punë”, por jo edhe pa paga

14/05/2019

Ekipi negociator i Kosovës për dialogun me Serbinë, aktualisht ka mbetur pa punë për shkak të mosvazhdimit të dialogut në Bruksel, i cili ka ngecur ... Read More

Gjysmë viti i humbur i negociatorëve

09/05/2019

Po bëhet gati gjysmë viti prejse është formuar ekipi negociator i Kosovës për bisedimet me Serbinë, i cili udhëhiqet nga Fatmir Limaj dhe nga Shpend ... Read More

Arsenali gabon, pak shpresa për Ligën e Kampionëve

05/05/2019

Ekipi i Unai Emery barazoi 1-1 ndaj Brighton, në ‘Emirates’. Vendasit kaluan në epërsi qysh në minutën e 9-të, kur Pierre Emerick-Aubameyang shënoi nga pika ... Read More

Hakim Ziyech ka një klauzolë lirimi tejet qesharake

01/05/2019

Ajax Amsterdam mbetet ekipi më befasues i këtij edicioni në Ligën e Kampionëve, me holandezët që kanë mbështeten kryesisht në lojtarët e rinj. Pas fitoreve ... Read More

Ekipi i xhudos me në krye Majlinda Kelmendin përfaqësojnë Kosovën në Minsk 2019

24/04/2019

Ekipi i xhudos me në krye Majlinda Kelmendin përfaqësojnë Kosovën në Minsk 2019 Ka shkuar në tetë numri i sportistëve që do të përfaqësojnë Kosovën ... Read More

Analistët: Punësimet partiake në Ekipin Negociator, mund ta dëmtojnë Kosovën në dialogun me Serbinë (Video)

03/04/2019

Ekipi Negociator mund të emërojë njerëz të rinj, në bazë të preferencave politike e familjare. Por, njohësit e çështjeve politike thonë se kjo gjë do ... Read More

Ismajli në formacionin e javës në Kroaci

02/04/2019

Ardian Ismajli është shndërruar në lider tek ekipi i Hajduk Splitit në Kroaci. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, vijon të bëjë paraqitje të shkëlqyera me ekipin ... Read More

Ekipi negociator pa plan konkret për trajtimin e çështjes së viktimave të dhunës seksuale në dialog

31/03/2019

Si tematikë u përfshi e fundit në Platformën e dialogun me Serbinë, por Ekipi negociator nuk e ka idenë se çfarë mekanizmi do të trajtojë ... Read More