Tag: ekipit

Nëse stresi shkaktohet nga kolegët e punës, është shumë i dëmshëm për shëndetin

26/11/2019

Një studim nga Instituti Amerikan i Stresit gjeti se pikërisht dinamikat e ekipit ndikojnë drejtpërdrejt më shumë se 90% të asaj që na streson në ... Read More

Messi, makina fituese e Barcelonës

31/03/2019

Që prej se Lionel Messi iu bashkua ekipit të parë të Barcelonës, asgjë nuk është njësoj. Ndikimi i tij në klub, në fushë dhe në ... Read More

Ish-trajneri i Kosovës i kujton fillimet e kombëtares: Fanellat i blemë 1 euro, numrat i shkruam me shkumës

30/03/2019

Sonte, në emisionin “Debati me Agim Kasapollin” është i ftuar ish-trajneri i ekipit kombëtar të Kosovës, Edmond Rugova.Pas karrierës së tij si futbollist, Edmond Rugova ... Read More

Ish-trajneri i Kosovës: Challandes duhet t’u japë mundësi lojtarëve që luajnë në Superligë

30/03/2019

Sonte, në emisionin “Debati me Agim Kasapollin” është i ftuar ish-trajneri i ekipit kombëtar të Kosovës, Edmond Rugova.Pas karrierës së tij si futbollist, Edmond Rugova ... Read More

Trajneri i parë i Kosovës tregon pse s’fituan “Dardanët” kundër Bullgarisë

30/03/2019

Sonte, në emisionin “Debati me Agim Kasapollin” është i ftuar ish-trajneri i ekipit kombëtar të Kosovës, Edmond Rugova.Pas karrierës së tij si futbollist, Edmond Rugova ... Read More

Flet Rashica pas paraqitjes së mrekullueshme për Werderin

30/03/2019

Ylli i sulmit të ekipit kombëtar të Kosovës dhe Werder Bremenin, Milot Rashica, e ka festuar paraqitjen e tij të mrekullueshme përmes llogarisë së tij ... Read More

Rashica shkëlqen në fitoren e klubit të tij

30/03/2019

Ylli i ekipit kombëtar të Kosovës, Milot Rashica, shkëlqeu në fitoren e klubit të tij, Werder Bremenit, në kuadër të xhiros së 27-të të  këtij ... Read More

Kosova përballet me Spanjën në kualifikimet për Evropian

28/03/2019

Sot, në orën 14:00 do të zhvillohet ndeshja mes ekipit kombëtar të Kosovës U-21 dhe Spanjës U-21, në kuadër të rrethit elitar për kualifikim në ... Read More

Kapiteni 14-vjeçari shembull për futbollistët seniorë: E humb penalltinë me qëllim sepse s’ishte e drejtë

27/03/2019

Kapiteni 13-vjeçar i ekipit të të rinjve të Galatasaray është lartësuar në rrjetet sociale për veprimin e tij të shkëlqyer prej një sportisti të vërtetë.Beknaz ... Read More

Trajneri zviceran e zbulon arsyen pse e zëvendësoi Xhakën

27/03/2019

Trajneri i ekipit kombëtar të Zvicrës, Vladimir Petkovic, ka bërë të ditur se vetë Granit Xhaka kishte kërkuar të zëvendësohej në ndeshjen kundër Danimarkës, që ... Read More

Trajneri i Malit të Zi: Nuk dëgjova asnjë thirrje raciste

26/03/2019

Trajneri i ekipit kombëtar të Malit të Zi, Ljubisa Tumbakovic, insistoi se ai nuk dëgjoi asnjë thirrje raciste nga tifozët malazezë në drejtim të futbollistëve ... Read More

Rrëfimi i Ujkanit: Pse e lashë Shqipërinë dhe e zgjodha Kosovën

26/03/2019

Portieri dhe kapiteni i ekipit kombëtar të Kosovës, Samir Ujkani, ka treguar pse e ka zgjedhur Kosovën në një intervistë me rrjetin televiziv australian, Sport ... Read More