Tag: ekzekutiv

Demhasaj: Nëse Veseli del i përfshirë sadopak në aferën e fajdeve, duhet të dorëhiqet (Video)

24/05/2019

Drejtori ekzekutiv i Organizatës ”Çohu”, Arton Demhasaj ka thënë rasti i fajdeve ku është përmendur Kadri Veseli duhet të sqarohet sa më parë për shkak ... Read More

Amazon po ndërton një aeroport për dërgesa më të shpejta

21/05/2019

Shefi ekzekutiv i Amazonit, Jeff Bezos ka njoftuar projektin më të ri të kompanisë, i cili është një aeroport në vlerë 1.5 miliard dollarësh në ... Read More

Daka: Gati për zgjedhjet në veri, OSBE nuk do të ketë rol ekzekutiv (Video)

06/05/2019

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka thënë se OSBE-ja nuk do të ketë rol ekzekutiv në zgjedhjet e pjesshme lokale të 19 ... Read More

Kryeziu: Kosova s’ka nevojë për president që del drejtpërdrejt nga popullit

05/05/2019

Drejtori ekzekutiv i Institut Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, ka folur rreth procesit të reformës zgjedhore, punës në Kuvend dhe çështje të tjera aktuale në ... Read More

Auto Mita prezanton Nissan LEAF në “Prishtina International Autoshow”, veturën e parë elektrike (Video)

04/05/2019

Drejtori ekzekutiv i Auto Mita-s, Zgjim Mita ka bërë prezantimin e veturës së parë elektrike- Nissan LEAF në panairin e veturave “Prishtina International Autoshow”, i ... Read More

Demhasaj: Asociacioni me kompetenca ekzekutive, opsion më i rrezikshëm se shkëmbimi i territoreve (Video)

02/05/2019

Drejtori ekzekutiv i Organizatës ”Çohu”, Arton Demhasaj ka thënë se shkëmbimi i territoreve është opsion i rrezikshëm, por Asociacioni me kompetenca ekzekutive e kalon edhe ... Read More

Diskutohet dhënia e prioritetit të ekspertizave forenzike për sistemin prokurorial

24/04/2019

Kryesuesi i Këshillit Prokurorial Bahri Hyseni, ka pritur në takim Kryeshefin Ekzekutiv të Agjencisë së Kosovës për Forenzikë (AKF), Blerim Olluri, më të cilin ka ... Read More

Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri regjistrohet si organizatë jo fitimprurëse

23/04/2019

Boiken Abazi,  drejtor Ekzekutiv i Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, ka bërë të ditur se Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë javën e kaluar ka ... Read More

FFK me njoftim të rëndësishëm para njëvjetorit të vdekjes së Fadil Vokrrit

23/04/2019

FFK me njoftim të rëndësishëm para njëvjetorit të vdekjes së Fadil Vokrrit Komiteti Ekzekutiv i FFK-së sot mbajti mbledhjen e vet të radhës nën drejtimin ... Read More

Thaçi falënderon Kongresin Botëror të Hebrenjve për pranimin e Bashkësisë Hebraike të Kosovës

12/03/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur zyrtarin kryesor ekzekutiv të Kongresit Botëror të Hebrenjve, Robert Singer, të shoqëruar nga Votim Demiri, Kryetari i ... Read More

Haradinaj dhe Singer bënë homazhe te pllaka përkujtimore e hebrenjve

12/03/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim shefin ekzekutiv, njëherit nbnkryetar i Kongresit Botëror të Hebrenjve, Robert Singer. Fillimisht, kryeministri ... Read More

Haliti mori mbështetje për Kosovën nga nënkryetari Ekzekutiv i Kongresit Botëror të Hebrenjve

12/03/2019

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, ka pritur sot në takim nënkryetarin Ekzekutiv të Kongresit Botëror të Hebrenjve, Robert Singer, të cilin e njoftoi ... Read More