Tag: Electronics

Patenta e Samsung zbulon Galaxy S11, potencial me ekran të zgjerueshëm

16/07/2019

Samsung Electronics paraqiti një patentë të re në fund të vitit 2018 për një “telefon Galaxy me ekran të zgjerueshëm” në KIPO (Zyra e Pronës ... Read More

Samsung do të zhvilloj telefonin me ekran të plotë, kamera futet nën ekran

15/03/2019

Ekrani i ardhshëm i telefonit të Samsung Electronics do të jetë një ekran i plotë pasi sensorët dhe kamerat do të futen nën ekran, tha ... Read More

Samsung zbuloi serinë e re të Galaxy A me përmirësimet në funksionet bazë të saj

28/02/2019

Galaxy A50 dhe A30 – Të dizenjuara  për mënyrën se si komunikojmë sot. Samsung Electronics Co., zbuloi sot serinë e re të Galaxy A, duke ... Read More

Telefoni i palosshëm i LG mund të shfaqet privatisht në MWC 2019

21/01/2019

LG Electronics do të shfaqë një telefon të palosshëm ekskluzivisht për klientët e saj të biznesit në Mobile World Congress 2019 në Barcelonë, muajin e ... Read More

CES 2019: Samsung lanson TV-në gjigant prej 98 inç 8K, njofton telefonin 5G

08/01/2019

Konferenca e shtypit e Samsung është gjithmonë një nga ngjarjet më të mëdha në Consumer Electronics Show, dhe CES 2019 nuk ka bërë asnjë përjashtim, ... Read More

LG lanson telefonin mesatar, LG Q9, këtë javë

07/01/2019

LG Electronics të dielën konfirmoi lansimin e telefonit të tyre Q9 në Korenë e Jugut, më vonë gjatë kësaj jave. Telefoni mesatar është duke shfaqur ... Read More

LG do të lansoj laptopin më të hollë në botë

14/12/2018

Consumer Electronics Show (CES) që mbahet çdo vit në Las Vegas është vetëm disa javë larg dhe njoftimet kanë filluar tashmë. LG njoftoi sot se ... Read More

Samsung mbetet prodhuesi numër një i telefonave, në tremujorin e tretë të vitit

24/11/2018

Samsung Electronics ruajti titullin e prodhuesit të parë global të telefonave, duke marrë 19 përqind të tregut në tremujorin e tretë të vitit 2018, treguan ... Read More

Samsung debuton telefonin me tri kamera, Galaxy A7

20/09/2018

Samsung Electronics ka njoftuar telefonin e tyre të ri, të parin me tri kamera. Galaxy A7 vjen me kamera 24 megapikselë, 5 megapikselë dhe 8 ... Read More

Samsung prezanton Galaxy A6 dhe A6+, duke sjellë një kamera të avancuar, dizajn elegant dhe veçori shtesë të jetës së përditshme (Foto)

02/05/2018

Një smartphone elegant dhe praktik me një kamera të avancuar plot karakter. Samsung Electronics prezantoi sot Galaxy A6 dhe A6+, të cilët kombinojnë jetën e ... Read More

Samsung lançon kondicionerët Wind-FreeTM dhe miqësorë ndaj mjedisit në ekspozitën më të madhe në botë HVAC

16/03/2018

Teknologjia e Kondicionerëve që kanë fituar çmime e Samsung Electronics dhe Kondicionerët “R32 Refrigerants” miqësorë ndaj mjedisit ekspozohen në MCE 2018 në Milano. Milano, Itali ... Read More