Tag: elektronike

Ndalohet shitja e cigareve elektronike në SHBA

03/01/2020

Shtetet e Bashkuara kanë vendosur të ndalojnë përdorimin e cigareve elektronike me shijen e mentes dhe bimëve, pas shqetësimeve që ka ngjallur përdorimi tyre nga ... Read More

India ndalon përdorimin e cigareve elektronike, kjo është arsyeja

20/09/2019

Kabineti qeveritar i Indisë ka njoftuar se do të ndalojë prodhimin, importin dhe shitjen e cigareve elektronike, duke thënë se janë të rrezikshme për shëndetin. ... Read More

Gratë që përdorin cigare elektronike e kanë më të vështirë të mbesin shtatzënë

06/09/2019

Në disa eksperimente të bëra në minj, është vërtetuar se cigaret elektronike ndikojnë në fertilitetin e femrave, shkruan Dailymail, transmeton Gazeta Express.Sipas eksperimenteve, cigaret elektronike ... Read More

Si të mbroni sytë nga kompjuteri dhe ekrani celular

01/09/2019

Ne përdorim shumë lloje të pajisjeve elektronike çdo ditë si telefonat mobil, televizorët dhe kompjuterët. Kjo mund të çojë në probleme të syrit pasi sytë ... Read More

Cigaret elektronike ndikojnë në qarkullimin e gjakut

21/08/2019

Sipas një studimi të ri, përdorimi i cigareve elektronike shkakton ndryshime në funksionimin e sistemit kardiovaskular, ndonëse lëngu i tyre nuk përmban fare nikotinë.Studimi i ... Read More

OBSH jep alarmin për rrezikun që paraqet konsumi i cigares elektronike

28/07/2019

Cigaret elektronike janë të dëmshme dhe duhen përmirësuar. Kështu deklaron Organizata Botërore e Shëndetësisë në një raport global për duhanin, duke shpjeguar se si e-cig ... Read More

Shkenca sapo e konfirmoi: Cigaret elektronike e rrisin rrezikun e sulmit në zemër dhe sulmit në tru

28/05/2019

Përdorimi i cigareve elektronike apo fenomeni i ashtuquajtur “vaping” mund t’jua rritë rrezikun për të pësuar sulm në tru ose në zemër për shkak të ... Read More

ATO-ja do të financohet nga Agjencia e Komunikimeve Elektronike

12/03/2019

12 Mars 2019 / 15:44 Agjencia e Komunikime Elektronike do të financojë pjesërisht Agjencinë Teknike Operative, përgjegjëse për ndërmjetësimin e sinjalit gjatë përgjimeve të telekomunikimeve. ... Read More

AKE: Për stilografë me cirkon presim ofertë nga 165 denarë për copë

12/03/2019

12 Mars 2019 / 12:54 Agjencioni për komunikime elektronike me njoftim deri te publiku ka sqaruar informacionet që janë plasuar në mediet vendase, në lidhje ... Read More

AKEP-i urdhëron bllokimin e adresave të basteve në Shqipëri

09/01/2019

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) ka urdhëruar kompanitë e shërbimit të internetit të bllokojnë menjëherë adresat e kompanive që ofrojnë vendosjen e basteve ... Read More

Hyn në fuqi ligji, Shqipëria pa kazino

01/01/2019

Ka hyr në fuqi të martën ligji për mbylljen e pikave të basteve sportive dhe kazinove elektronike, në të gjithë Shqipërinë. Vendimi i qeverisë për ... Read More

Baza elektronike qendrore s’e zëvendëson regjistrimin

20/04/2018

20 April 2018 / 15:07 Baza qendrore elektronike e dalë nga kryqëzimi i të dhënave nga regjistrat e institucioneve të ndryshme me qëllim të krijimit ... Read More