Tag: eliminuar

Sarri nuk është i shqetësuar për koret e tifozëve kundër stilit të tij të lojës

19/02/2019

Chelsea është eliminuar nga FA Cup pas humbjes në Stamford Bridge nga Manchester Unitedi me rezultat 0-2. Me këtë rast duket se përfundoi edhe durimi ... Read More

Notat e lojtarëve: Chelsea 0-2 Manchester United, shkëlqejnë Pogba dhe Herrera

18/02/2019

Manchester Unitedi e ka eliminuar Chelsean në Kupën FA dhe është kualifikuar në çerekfinale të kësaj gare. Paraqitja e mysafirëve ishte më e mirë në ... Read More

Druri më i pisët se guaca e tualetit, por larja nuk mjafton: Disa këshilla për higjienën

13/02/2019

Larja me ujë nuk është e mjaftueshme për të eliminuar mikrobet potencialisht vdekjeprurëse Duke analizuar rezultatet e një sondazhi të porositur nga rrjeti “Sainsbury”, del ... Read More

Shpëtim Duro e ofron dorëheqjen dhe kryesia e Dritës ia pranon atë: Nuk u arrit objektivi i vetëm që patëm

11/02/2019

Drita është eliminuar nga Digitalb Kupa e Kosovës në çerekfinale. Kampioni në fuqi i Kosovës është eliminuar nga Vëllaznimi duke pësuar humbje 1-0. Gjilanasit e ... Read More

Vëllaznimi përsëri eliminon Dritën nga Kupa, gjakovarët sigurojnë gjysmëfinalen

10/02/2019

Vëllaznimi i Gjakovës e ka eliminuar Dritën nga Digitalb Kupa e Kosovës, pasi ka triumfuar me rezultat minimal 1-0. Ndeshja u nis me një faull ... Read More

Lazio eliminon Interin falë heroizmave të Strakoshës në penalti, përballet me Milanin në gjysmëfinale të Kupës

01/02/2019

Lazio ka eliminuar Interin në mes të Giuseppe Meazzas pas trillerit të penaltive ku heroik u tregua Thomas Strakosha me dy penalti të ndalura. Koha ... Read More

Gjimshiti pas triumfit ndaj Juves: Zhvilluam ndeshje të madhe kundër skuadrës më të mirë italiane

31/01/2019

Juventusi ka pësuar humbje të papritur duke eliminuar nga Kupa e Italisë. Bardhezinjtë janë mposhtur si mysafirë të skuadrës së Atalantas me rezultat të thellë ... Read More

Tre penalti për mysafirët, dy të realizuara nga Guingamp: PSG eliminohet para shikuesve të vetë nga Kupa e Ligës

09/01/2019

Paris Saint Germain është eliminuar papritmas prej Kupës së Ligës. Parisienët para shikuesve të vetë në Parc de Prince kanë pësuar humbje kundër Gunigampit me ... Read More

Derby County i Frank Lampardit e eliminon Unitedin nga Kupa EFL

25/09/2018

Derby County e ka eliminuar Manchester Unitedin nga Kupa EFL (e njohur si Carabao Cup). Koha e rregullt e ndeshjes së zhvilluar në Old Trafford ... Read More

Humbin dy penallti dhe pranojnë dy gola, Shkëndija eliminohet nga Liga e Evropës

30/08/2018

Shkëndija nuk ia ka dalë ndaj Rosenborgit dhe është eliminuar nga Liga e Evropës, pasi ka pësuar edhe në ndeshjen e dytë 0-2. Skuadra e ... Read More

Josa: I përgëzoj lojtarët për lojën e tyre, nuk ishte kundërshtari i lehtë

20/07/2018

Prishtina është eliminuar nga garat evropiane pasi nuk kishte fat në ekzekutimin e penalltive. Skuadra nga kryeqyteti i Kosovës pësoi me rezultat 5-4 në penallti, ... Read More

Prishtina e pa fat në penalti, eliminohet nga Fola Esch

19/07/2018

Prishtina është eliminuar pas ekzekutimit të penaltive nga Fola Esch, pasi dy ndeshjet e zhvilluara përfunduan pa gola, e ku nuk mjaftuan as intervenimet e ... Read More