Tag: elitën

Parma – Milan, formacionet zyrtare

20/04/2019

Parma – Milan hapin xhiron e 33-të në elitën e futbollit italian. Me fillim nga ora 12:30, në ‘Ennio Tardini’, zhvillohet ndeshja e parë e ... Read More

Ndërpritet ndeshja KB Rahoveci – KB Ponte, arsyeja e çuditshme

16/04/2019

Ndeshjet e ‘Play Off’ në elitën e basketbollit kosovar nuk kanë filluar në mënyrën më të mirë të mundshme. Ndeshja mes KB Rahovecit dhe KB ... Read More

Barcelona – Atletico, këto janë formacionet e mundshme të super derbit në La Liga

06/04/2019

Barcelona – Atletico, këto janë formacionet e mundshme të super derbit në La Liga Në elitën e futbollit spanjoll këtë fundjavë zhvillohen ndeshjet e xhiros ... Read More

Futbollisti i Ajaxit shënon autogolin e vitit

04/04/2019

Ajax ka shënuar fitore të lehtë në udhëtim te Emmen në elitën e futbollit holandez. Skuadra që ende është pjesë e Ligës së Kampionëve këtë ... Read More

Kololli shënon dhe asiston për t’i siguruar fitoren Zurichut

17/03/2019

Benjamin Kololli ka vazhduar shkëlqimin në elitën e futbollit zviceran me Zurichun. Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës i ka siguruar tri pikët ekipit të tij ... Read More

Liverpool 4-2 Burnley, notat e lojtarëve: Shkëlqejnë Mane e Firmino

10/03/2019

Liverpooli është rikthyer te fitoret në elitën e futbollit anglez. Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp para adhuruesve të vet ka mposhtur ekipin që po ... Read More

Liverpooli për tu rikthyer te fitoret ndaj Burnleyt, formacionet zyrtare

10/03/2019

Liverpool nuk ka pasur paraqitje të mira në ndeshjet e fundit në elitën e futbollit anglez. The Reds kanë barazuar në tri nga pesë ndeshjet ... Read More

Lideri përballet me Gjilanin në Drenas, Prishtina luan te KEK-u

10/03/2019

Java e 22-të në elitën e futbollit kosovar ka nisur me dy fitore të skuadrave vendase. Kampioni në fuqi i Kosovës, Drita ka mposhtur para ... Read More

Orari dhe gjyqtarët e javës së 20-të në Ipko Superligën e Kosovës

28/02/2019

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë delegimin e gjyqtarëve ndeshjet e javës së 20-të në elitën e futbollit kosovar. Ndeshjet e javës së 20-të ... Read More

Ish-portieri i Dritës dhe Vllaznisë, Betim Halimi nënshkruan me klubin ukrainas Olimpik Donetsk

27/02/2019

Ish portieri i Dritës, Betim Halimi do ta vazhdojë karrierën në elitën e futbollit ukrainas te Olimpik Donetsk me të cilët ka nënshkruar për tri ... Read More

Feronikeli triumfon përballë Llapit në derbin e javës në Superligë

24/02/2019

Feronikeli ka marrë fitore të merituar përballë Llapit 2-0, në derbin e javës së 19-të në elitën e futbollit kosovar. Ndeshja nisi qetë me dy ... Read More

Zyrtare: Ballkani nënshkruan me Dardan Jasharin

14/01/2019

Skuadra e rikthyer në elitën e futbollit kosovar, Ballkani nga Theranda ka vazhduar me përforcime. Klubi nga Theranda ka transferuar mbrojtësin me përvojë të madhe ... Read More