Tag: ëmbla

Keni dëshirë të pareshtur për kastraveca turshi? Ja ç’po përpiqet t’iu paralajmërojë organizmi

01/12/2019

Uria për të kripura, të ëmbla apo për një ushqim në veçanti është një mënyrë e trupit për të komunikuar një mungesë minerali, vitaminash apo ... Read More

Këto shenja që i jep trupi tregojnë se keni nevojë të hiqni dorë nga sheqeri

16/10/2019

Sheqeri dhe produktet e ëmbla janë një nga ushqimet, që mund të krijojnë varësi dhe janë shumë të vështira për t’iu rezistuar. Disa nga shenjat, ... Read More

Adelina thotë se ndihet krenare për Zanfinën

26/09/2019

19:59 | 09/26/2019 Adelina Ismaili ka shkruar fjalë të ëmbla për motrën. Adelina Ismaili ka ndarë me ndjekësit një fotografi në Instagram, në të cilën ... Read More

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur ndaloni së ngrëni sheqer

13/07/2019

Nuk është e thjeshtë të ndalosh së ngrëni gjëra të ëmbla. Por të reduktosh sasinë e sheqerit sjellë përfitime të mëdha në shëndet. Ja disa ... Read More

Çfarë i ndodhë trupit kur hani hurma çdo ditë?

08/05/2019

Hurmat janë shumë të shijshme dhe të ëmbla, por gjithashtu të mbushura me shumë vlera ushqyese, vitamina, antioksidantë, sheqerna që treten lehtë dhe mikronutrientë që ... Read More

Shkencëtarët zbulojnë se si të kontrolloni ëndrrat tuaja dhe stresin

25/03/2019

Çfarë janë ëndrrat e ëmbla, e dini? Ëndërrimi i ëmbël është kur një person është i vetëdijshëm për ëndrrat që po sheh! Ndonjëherë ne kemi ... Read More