Tag: emëruar

Njihuni me ishullin më të mirë në botë

06/10/2019

Ky është ishulli  pa vetura në Islandë me vetëm 6 banorë të përhershëm dhe është emëruar si më i miri në botë. Ishulli Flatey, i cili ... Read More

Çfarë janë ethet tropikale, sa është përhapur dhe cilat janë vendet që rrezikohen nga ky virus?

20/09/2019

Përhapja e virusit të emëruar si ethe tropikale, është duke vazhduar edhe në vende të tjera përpos Azisë,vend ky në të cilin kanë mbetur të ... Read More

ZYRTARE: Benitez befason me skuadrën e re

02/07/2019

10:58 | 2 Korrik 2019 10:58 | 2 Korrik 2019 Rafa Benitez është emëruar zyrtarisht si trajner i ri i Dalian Yifang pas largimit nga ... Read More

Emilia Clarke u përgjigjet prindërve që i emërtojnë fëmijët Khaleesi dhe Daenerys

21/05/2019

14:02 | 21 Maj 2019 14:02 | 21 Maj 2019 Prindërit i kanë emëruar fëmijët sipas karakereve të preferuara në “Game of Thrones”. Emilia Clarke ... Read More

Ndërrohet drejtori i Arsimit në Prizren

15/05/2019

Në Komunën e Prizrenit është ndërruar drejtori i Arsimit. Drejtori i ri i emëruar është Gani Gërmizaj, i cili njësoj sikur ish-drejtori i Arsimit, Skender ... Read More

10 lojtarët më të shtrenjtë nën moshën 20 vjeçare

06/05/2019

14:19 | 6 Maj 2019 14:19 | 6 Maj 2019 Jadon Sancho është emëruar si lojtari më i shtrenjtë nën moshën 20 vjeçare në Evropë, ... Read More

“Dorëzohet” Meta pranon propozimin e Cakajt për ambasador në Spanjë

23/04/2019

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka emëruar Gazmend Barbullushin në detyrën e ambasadorit të Shqipërisë në Spanjë. Ai njëkohësisht do të mbajë edhe postin e ... Read More

A po i “lëkundet” karriga Ekrem Mustafës, flet vetë ministri

04/04/2019

Kanë kaluar gjashtë muaj që kur Aleanca Kosova e Re ka emëruar ministrin e ri të Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafën. Emërimi i tij erdhi ... Read More

Skandaloze: Klubi zviceran e emëron trajner një boshnjako-kroat, ai menjëherë i largon shqiptarët nga ekipi

29/03/2019

Trajneri kroato-boshnjak, Tomislav Stipic është emëruar trajner i ri i klubit zviceran, Grasshopers.Por, vendimi i strategut sllav pas marrjes së detyrës ka qenë mjaft befasues. ... Read More

PSD të hënën e dërgon në Kushtetuese vendimin e Presidentit për emërimin e anëtarëve të KQZ-së

29/03/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të enjten ka emëruar anëtarët e rinj të KQZ-së. Anëtarët e rinj të KQZ-së të cilët u emëruan janë: Sami ... Read More

PDK pret edhe të propozuarin e koalicionit PAN për dekretim në KQZ nga presidenti

28/03/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka emëruar tetë anëtarë të rinj të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. “Tetë anëtarët e përbërjes së re ... Read More

Legjenda e Man Unitedit: Solskjaer duhet të shpenzojë më shumë para

28/03/2019

“Djajtë e kuq” e kanë emëruar Ole Gunnar Solskjaer në pozitën e trajnerit permanent dhe ish-mbrojtësi legjendar i klubit, Gary Neville, beson se drejtuesit duhet ... Read More