Tag: Emiliano

E dhimbshme: Vdes babai i Emiliano Sala

26/04/2019

Babai i ish sulmuesit të Nantes, Emiliano Sala, ka vdekur tragjikisht pas një sulmi në zemër në Argjentinë. Tre muaj pas vdekjes aksidentale të Emiliano ... Read More

Cardiff dhe Nantes e vazhdojnë turpin rreth pagesës së Sala

16/04/2019

Edhe pas vdekjes së Emiliano Sala, po vazhdon debati i ashpër në mes të Cardiffit dhe Nantes rreth pagesës së transferimit. Nantes e ka dërguar ... Read More

Vazhdon turpi në mes të Nantes dhe Cardiffit për Salan

03/04/2019

FIFA është duke u marrë me vendimin rreth pagesës së transferimit të Emiliano Salas. Cardiff ende nuk i paguar Nantes 20 milionë euro për transferimin ... Read More

Nëna e Emiliano Salas e kritikon Cardiffin dhe kërkon drejtësi për djalin e saj

21/03/2019

Nëna e Emiliano Salas e ka kritikuar Cardiff Cityn, pasi klubi anglez nuk ka pranuar t’ia paguajë Nantesit 17 milionë eurot për transferimin e futbollistit ... Read More

Emiliano Salas do t’i jepet lamtumira e fundit në vendlindje, trupi i futbollistit rikthehet në Argjentinë

16/02/2019

Futbollisti i njohur argjentinas, Emiliano Sala ka humbur jetën tragjikisht në një aksident ajror . Lojtari ishte transferuar tek skuadra angleze Cardiff City dhe po ... Read More

Del ekspertiza e autopsisë së Emiliano Sala, vdiq nga lëndimet në kokë dhe trup

11/02/2019

Zhdukja e Emiliano Salas, kishte bërë që bota e futbollit të tronditet, por ai i gjet pas më shumë së një javë kërkime. Trupi i ... Read More

Pasi dhuroi 30 mijë euro për gjetjen e Sala, Mbappe i prin edhe donacionit për gjetjen e pilotit

10/02/2019

Të enjten me 7 shkurt u gjet trupi i pajetë i Emiliano Sala, e gjitha kjo fal kërkimeve private nga familja të siguruara nga donacioni ... Read More

Messi me mesazh pas vdekjes së Sala: Jemi me familjen dhe miqtë e tij

08/02/2019

Pas konfirmimit të vdekjes së Emiliano Sala, ka reaguar edhe ylli argjentinas Lionel Messi. Nëpërmjet një postimi në Instagram, Messi ka shprehur ngushëllimet e tij ... Read More

Motra e sulmuesit Sala vjen me postim prekës: Shpirti yt do të shndrit përgjithmonë në shpirtin tim, të dua Tito

08/02/2019

Motra e sulmuesit të vdekur Emiliano Sala, Romina, ka reaguar në rrjetet sociale pas konfirmimit të vdekjes së vëllait të saj. Sala dhe piloti David ... Read More

Familja e Emiliano Salas është e bindur se djali i tyre ka vdekur, duan vetëm trupin e pajetë

06/02/2019

Familja Emiliano Salas e di se ai është i vdekur, sipas njeriut që ndihmoi në udhëheqjen e operacionit të rimëkëmbjes. Drejtori i kompanisë së kërkim ... Read More

Babai i Emiliano Sala pas lajmit për gjetjen e rrënojave të aeroplanit: Nuk mund ta besoj

04/02/2019

Babai i Emiliano Sala, Horacio, ka folur për dëshpërimin e tij pas zbulimit të avionit që mbante djalin e tij dhe që humbi në vendin ... Read More

“Puna jonë është kryer”, flet njeriu që drejtoi operacionin e kërkimit për aeroplanin e Sala

04/02/2019

Teksa Emiliano Sala po udhëtonte me 22 janar nga Nantes (Francë) drejt Cardiffit (Uells) për t’iu bashkuar klubit të ri, aeroplani i tij u zhduk ... Read More