Tag: Emmanuel

Merkel dhe Macron duan t’i japin shtysë të re dialogut Kosovë-Serbi

08/05/2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron, dëshirojnë t’i japin një shtysë të re procesit të normalizimit të marrëdhënieve mes Prishtinës dhe Beogradit ... Read More

“Merkel dhe Macron mund të kërkojnë heqjen e taksës”

29/04/2019

Në Samitin e Berlinit, kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron mund t’u kërkojnë udhëheqësve të Kosovës pezullimin e taksës ndaj mallrave të ... Read More

Çfarë mund të pritet nga takimi i Berlinit, ku Kosova do të jetë temë kryesore

27/04/2019

Të hënën e ardhshme, më 29 prill,  kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron do të presin në Berlin krerët e qeverive të Ballkanit ... Read More

Ish lojtari i Real Madrid tregon se si Mourinho kishte sulmuar Ronaldon

25/04/2019

Ish ylli i Real Madrid, Emmanuel Adebayor, ka zbuluar një detaj interesant rreth Jose Mourinho dhe Cristiano Ronaldo. Ishte viti 2011 kur skuadra më e ... Read More

Adebayor më në fund ka treguar pse festoi aq shumë për golin ndaj Arsenal

25/04/2019

Ish sulmuesi i skuadrave si Arsenal, Manchester City e Real Madrid, Emmanuel Adebayor, ka zbuluar më në fund një detaj interesant. Në sezonin kur kishte ... Read More

Petit: James Rodriguez, zëvendësuesi ideal i Ramseyt

25/01/2019

Legjenda e Arsenalit, Emmanuel Petit, i ka kërkuar klubit të tij të vjetër të tentojë transferimin e yllit të Real Madridit, James Rodriguez, si zëvendësues ... Read More

Petit: Ozil ka humbur motivimin dhe dëshirën, por pret vetëm pensionimin

17/01/2019

Ish-mesfushori francez i Arsenalit, Emmanuel Petit, beson se Mesut Ozil ka humbur motivimin dhe dëshirën për të luajtur pasi tashmë ka fituar të gjitha. Ozil ... Read More

Macron dhe Guterres të shqetësuar për situatën e rëndë në Siri

04/03/2018

4 March 2018 / 12:45 Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres shprehën shqetësimin e madh përballë situatës në Gutan ... Read More