Tag: ëndërr

Zbulohet arsyeja pse kurrë nuk mund t’i shohim ëndrrat deri në fund

02/09/2019

Secili prej nesh mban në mend ndonjë ëndërr e cila e ka prekur, qoftë ajo e bukur apo e keqe. Ëndërroni ndonjë ngjarje të ardhshme, ... Read More

Ky është njeriu që nuk i pastroi e as nuk i preu flokët për 40 vite

16/07/2019

Gjyshi nga shteti Bihar i Indisë tregon se ai kishte parë një ëndërr në të cilën sipas tij Zoti i kishte thënë atij që mos ... Read More

Basha: Ora e Shqipërisë evropiane po afron

11/05/2019

“Shqipëria si gjithë Evropa. Me këtë ëndërr jemi mbledhur dhe kemi bërë hapa përpara”, deklaroi sot kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha duke folur në ... Read More

Neymar niset drejt Torinos, kjo është arsyeja

26/04/2019

09:36 | 04/26/2019 Pas blerjes së Cristiano Ronaldos verën e kaluar, tani çdo ëndërr për tifozët e Juventusit është legjitime. Një fluturim i Neymar drejt ... Read More

Sheh në ëndërr sikur të presin flokët, zbulo tani kuptimin e saj!

29/03/2019

A keni parë ndonjëherë në ëndërr sikur dikush ju pret flokët dhe jeni kurioz për të gjetur se çfarë kuptimi ka kjo ëndërr? Kjo lloj ... Read More

Pogba: Real Madridi është një klub i ëndrrave

20/03/2019

Mesfushori francez Paul Pogba, ka thënë se është një ëndërr të luajë në Real Madrid dhe të stërvitet nga Zinedine Zidane. Por ai shtoi se ... Read More

Mbi 72 milionë klikime: Ushtrimet e muskujve të barkut për tetë minuta (Video)

03/03/2019

Muskujt e barkut janë ëndërr e çdo mashkulli, duan ta pranojnë këtë apo jo Ushtrimet për muskujt e barkut janë ndër ato ushtrime të cilat ... Read More

Salah ëndërron titullin e Ligës Premier me Liverpoolin

22/02/2019

Mohamed Salah e ka pranuar se e ka ëndërr për të fituar Ligën Premier dhe i ka bërë thirrje Liverpoolit që “të fitojë, fitojë, fitojë” ... Read More

Nëse shikon zjarr në ëndërr, është mirë ta marrësh seriozisht

21/02/2019

Zjarri në ëndërr, është pothuajse gjithmonë simbol i emocioneve të forta dhe pasioneve në jetën e një njeriu, qofshin të mira apo të këqija Zjarri ... Read More

Horoskopi mujor për muajin shkurt: Shikoni se çfarë ju pret në muajin në vijim

02/02/2019

Kush do ta ketë muajin më të keq në jetë, kush do t’i ketë 28 ditë si një ëndërr e mrekullueshme Me fillimin e këtij ... Read More

Idrizovë, nxënësit shqiptarë pa paralele shqipe

09/09/2018

9 September 2018 / 16:12 Shkollimi fillor 9 vjeçar në gjuhën shqipe mbetet ëndërr e përgjysmuar e fëmijëve të lagjes Idrizovë, të komunës Gazi Babë ... Read More