Tag: energji

Disa prej aparateve që edhe pse nuk i përdorni konsumojnë energji

28/05/2020

Ju mendoni se duke mos i shfrytëzuar, nuk po harxhoni energji, por në fakt e keni gabim. Disa pajisje vazhdojnë të harxhojnë energji edhe pasi ... Read More

Telefoni mund të mbushet nëpërmjet pajisjes së zgjuar që merr energji diellore

20/12/2019

ABFORCE është pajisja e zgjuar, që merr energji diellore dhe pastaj mund të mbushë telefonat e ndryshëm dhe tabletët. Mjafton që kjo pajisje të jetë ... Read More

Gjërat misterioze që na ndodhin derisa flemë gjumë

08/12/2019

Natën ne dëshirojmë të flemë në paqe dhe të rivendosim energji. Megjithatë, është e vështirë për të gjetur një person i cili kurrë nuk ka ... Read More

Kjo është shenja më me fat për sot

29/10/2019

Parashikimi i horoskopit për sot. DashiKa një energji të fortë në jetën tuaj tani, kështu që mos u habitni nëse filloni të ndjeni nevojën për ... Read More

Mos e lini ruterin në rrymë gjatë gjithë ditës

24/10/2019

Lënia e tij gjatë gjithë ditës në rrymë, megjithatë, do të konsumojë energji elektrike po aq sa edhe një frigorifer. Për këtë arsye, duhet t’i ... Read More

Si ta merrni veten nga gripi?

01/10/2019

Nëse po ndiheni të lodhur dhe pa energji, The Guardian ka renditur disa mënyra të thjeshta që mund t’iu ndihmojnë ta kaloni këtë gjendje. Kërkoni ... Read More

Praktikoni këto 10 këshilla të për një gjumë të qetë

25/08/2019

Fjetja e mirë është thelbësore për të jetuar më mirë, më te qete dhe plot energji pozitive.Ja se si të optimizoni kohën tuaj të fjetjes ... Read More

Problemi me energjinë elektrike, familjes Vishesella ia humb 800 litra qumësht (Video)

02/05/2019

Problemet me energji elektrike i sollën dëme një fermeri nga fshati Ribar i Vogël i Lipjanit. Pos qindra litrave qumësht që shkuan dëm, rreziku ishte ... Read More

Performanca plot energji e Dua Lipës dhe Blackpink në “Billboard Music Awards”

02/05/2019

Performanca plot energji e Dua Lipës dhe Blackpink në “Billboard Music Awards” Dua Lipa ka publikuar pamje nga performanca e mbrëmshme. Dua Lipa i ka ... Read More

Performanca e Jonida Maliqit në “London Eurovision Party”

15/04/2019

Jonida Maliqi ka performuar plot energji në "London Eurovision Party". Jonida Maliqi po vazhdon me performancat që mbahen para netëve finale të festivalit “Eurovision”, shkruan ... Read More

Nesër pa energji elektrike disa pjesë të Çairit dhe Sarajit

31/03/2019

Alsat 2019-03-31T19:20:48+02:00 Për shkak të punëve teknike në rrjetin elektro-distributiv nesër pa energji elektrike do të mbesin një pjesë e komunave Çair dhe Saraj. “Në ... Read More

Lansohet programi i ri i bursave “Gratë në energji” për studime në Amerikë

20/02/2019

Programi i bursave Women in Energy / Gratë në Energji përkrahë gratë dhe vajzat kosovare për studime në fusha që ndërlidhen me energjinë. Bursat do ... Read More