Tag: enjten

E ka mbledhur mendjen! Këngëtarja shqiptare nuk do t’ia dijë për kilet e tepërta

11/01/2020

Të enjten që shkoi, e ftuar në emisionin “Ftesë në pesë” nga Bieta Sulo, ishte këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Greta Zani. Ajo ka ... Read More

E fejuara vdes nga tumori, ai hidhet nga dritarja!

26/05/2019

“Po vij, engjëlli im”. I dha fund jetës të enjten që lamë pas, në orën 18.30, e njëjta orë kur një muaj më parë, e ... Read More

Rrahje mes nxënësve në Lipjan, policia ndërhyn ashpër për arrestimin e tyre (Video)

24/05/2019

Një përleshje mes disa nxënësve ka ndodhur të enjten në Lipjan, si pasojë disa persona janë lënduar. Telegrafi mëson se njësitet e policisë, me të ... Read More

Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë – gjithçka që ndodhi gjatë seancës së Kuvendit

17/05/2019

Kuvendi i Kosovës në seancën e mbajtur të enjten ka miratuar rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë. Kjo rezolutë u miratua me 79 vota për ... Read More

Parada ushtarake e Serbisë në Nish – reagimet e liderëve kosovarë dhe SHBA-së

10/05/2019

Serbia të enjten ka mbajtur paradë ushtarake në Nish , me të cilën ka shënuar Ditën e Fitores ndaj Gjermanisë naziste në Luftën e Dytë ... Read More

PSD-ja në një vjetorin e themelimit të saj: Ishte vit i krizave qeveritare e i ngërçeve parlamentare

08/05/2019

Partia Socialdemokrate (PSD), të enjten në Ditën e Evropës, shënon një vjetorin e themelimit të saj. Nënkryetari i PSD-së, Dukagjin Gorani, në një konferencë për ... Read More

Zyra e kryeministrit punon për Ditën e Evropës

08/05/2019

Kosova, të enjten feston Ditën e Evropës 9 majin,  datë kjo e cila është ditë pune për qytetarët e vendeve të Bashkimit Evropian (BE). Edhe, ... Read More

Filluan punimet në rrugën Shtërpcë – Brezovicë e gjatë 15.3 kilometra me kosto mbi 1.2 milion

18/04/2019

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj, të enjten mori pjesë në përurimin i fillimit te punimeve në rehabilitimin e rrugës regjionale Gërlicë e Epërme ... Read More

Nesër dhe pasnesër, vranët dhe me reshje të dobëta shiu

02/04/2019

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të mërkurën dhe të enjten mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me ... Read More

Sa rrezikohen milionat e buxhetit nga vendimi për mbylljen e lojërave të fatit?

29/03/2019

Në një seancë të jashtëzakonshme, të enjten mbrëma, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Ligjin që ndalon funksionimin e bizneseve të lojërave të fatit për 10 ... Read More

PSD të hënën e dërgon në Kushtetuese vendimin e Presidentit për emërimin e anëtarëve të KQZ-së

29/03/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të enjten ka emëruar anëtarët e rinj të KQZ-së. Anëtarët e rinj të KQZ-së të cilët u emëruan janë: Sami ... Read More

Pas reagimit të ambasadës amerikane, Thaçi këtë javë do të emërojë anëtarët e rinjë të KQZ-së

26/03/2019

Zyra e Presidentit të Republikës së Kosovës, ka njoftuar se të enjten do të emërohen anëtarët e rinjë të KQZ-së. Përmes një njoftimi për media, ... Read More