Tag: Enver

Enver Petrovci: Në Jugosllavi asnjëherë nuk mora kritika të këqija, në Kosovë po! (Video)

18/01/2019

Aktori dhe regjisori i njohur, Enver Petrovci ka rrëfyer në emisionin “Histori Suksesi” në RTV Dukagjini për jetën dhe karrierën e tij profesionale. Enver Petrovci ... Read More

Hoxhaj: Nuk është reale të presim që taksa do të sjellë njohjen nga Serbia (Video)

16/01/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se nuk do të ishte reale të presim që pas vendosjes së taksës, Serbia të na njoh. Hoxhaj, ... Read More

Hoxhaj: Taksa ndaj Serbisë, nuk duhet t’i lëndojë raportet tona me SHBA-në dhe BE-në (Video)

16/01/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se taksa ndaj Serbisë, nuk duhet të lëndojë raportet tona me ShBA dhe BE. Hoxhaj, në emisionin “Debat ... Read More

Hoxhaj: Sivjet nuk ka as zgjedhje, as rrëzim të qeverisë

16/01/2019

Zv/kryeministri i Kosovës njëherësh nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj po shprehet i bindur se gjatë këtij viti nuk do të ketë zgjedhje të reja parlamentare. ... Read More

Hoxhaj: Edhe një lajm i mirë, gjuha shqipe bëhet gjuhë zyrtare në Maqedoninë e Veriut

15/01/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka përshëndetur votimin që gjuha shqipe të jetë gjuhë zyrtare në Maqedoninë e Veriut. Përmes një postimi në Facebook, Hoxhaj ... Read More

E bija e Enver Malokut: Kosova po bëhet, por larg ëndrrave të babait tim

11/01/2019

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, Lidhja Demokratike e Kosovës ka organizuar akademi përkujtimore në nder të veprës së tij. Anëtarë të kësaj ... Read More

LDK-ja shpreson se në këtë vit do të zbulohen dorasit e Enver Malokut

11/01/2019

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka bërë homazhe te përmendorja e tij në lagjen “Kodra e ... Read More

Përkujtohet Enver Maloku në 20 vjetorin e vrasjes

11/01/2019

Sot janë bërë 20 vjet nga vrasja e publicistit dhe anëtarit të LDK-së Enver Maloku, i cili ishte edhe njeri shumë i afërt me ish-presidentin ... Read More

Hoxhaj takon kryetarin e Preshevës, flasin për dialogun Kosovë-Serbi dhe të drejtat e shqiptarëve në Luginë

10/01/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar në Prishtinë, kryetarin e Preshevës, Shqiprim Arifi me të cilin kanë diskutuar për zhvillimet e fundit rreth dialogut ... Read More

Hoxhaj: Ideja për taksën ishte e imja

09/01/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh z⌂vendëskryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, tha se taksa nuk ka qenë kundër dialogut. “Serbia ka bërë përpjekje dhe ... Read More

Abdixhiku i kundërpërgjigjet Hoxhajt: Na paska “këshilluar” njëri nga 40 nënkryetarët e PDK-së

06/01/2019

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku, i është kundërpërgjigjur zëvendëskryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, i cili ka akuzuar sot LDK-në se është në gjumë të thellë ... Read More

Enver Hoxhaj: LDK të këndellet nga gjumi i thellë, po i ngjan VV-së

06/01/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj i është përgjigjur sulmeve të Isa Mustafës së LDK-së që sot bëri kundër Partisë Demokratike. Hoxhaj, ... Read More