Tag: erë

Farat e selinos, zëvendësuese të paracetamolit

15/05/2019

Selinoja (lat. Apium graveolens L.) e njohur edhe si selin, selini me erë të rëndë (Korçë) është bimë barishtore shëruese. Nga grekët e njohur si ... Read More

Moti, reshje te shiut në mbarë vendin

09/04/2019

Alsat 2019-04-09T09:01:19+02:00 Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe me reshje të shiut. Do të fryjë erë mesatare në drejtim perëndimor. Temperatura minimale ... Read More

Moti sot kryesisht me diell me erë mesatar

24/03/2019

24 Mars 2019 / 9:31 Moti sot në vend do të jetë kryesisht me diell dhe me erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit ... Read More

Moti sot kryesisht me diell, temperatura në rritje

23/03/2019

23 Mars 2019 / 9:10 Moti sot në vend do të jetë kryesisht me diell dhe me erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit ... Read More

Të shtunën në Kosovë, acar dhe reshje bore

22/02/2019

Në fundjavë acar me erë, të shtunën në mëngjes reshje të dobëta bore Fronti i ftohtë i vorbullës ciklonike që po depërton nga verilindja e ... Read More

Në fundjavë ndryshojnë temperaturat, më ftohtë dhe reshje bore

22/02/2019

Të enjten kryesisht me diell, në fundjavë acar me erë, reshje të dobëta bore. Fushat anticiklonike do të jenë prezentë mbi rajon edhe ditën e ... Read More

Vazhdon moti i ftohtë në Kosovë

05/01/2019

Në ditët e ardhshme acar, me erë dhe ditë të akullta. Kohëpaskohe reshje të dobëta bore. Nga veriu i kontinentit në drejtim të rajonit tonë ... Read More

Mot i ftohtë dhe me reshje bore

18/12/2018

Sot do të mbajë mot i ftohtë dhe do të ketë erë. Reshjet e borës do të vazhdojnë edhe gjatë orëve të hershme të mëngjesit. ... Read More

Moti sot në Maqedoni i ftohtë dhe me erë

22/11/2018

22 Nëntor 2018 / 7:47 Moti sot në Maqedoni parashikohet që të kthjellet, mirpo me erë të ftohtë veriu. Temperaturat e mëngjesit parashikohen qē të ... Read More

Mot i ngrohtë, temperatura deri 24 gradë

29/10/2018

29 Tetor 2018 / 9:11 Moti sot do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me erë. Në pjesët perëndimore do të ketë kushte për ... Read More

Moti sot me diell dhe rritje të temperaturave

10/09/2018

10 September 2018 / 9:44 Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell, vranësira mesatare dhe erë të përforcuar veriperëndimore. Temperaturat e mëngjesit do ... Read More

Moti me vranësira, temperatura deri në 34 gradë Celsius

14/07/2018

14 July 2018 / 9:59 Sot në Maqedoni po mban mot me diell, me vranësira të pakta dhe me erë të lehtë, sidomos gjatë luginës ... Read More