Tag: Është

Llapi prezanton talentin Liridon Balaj

22/01/2019

Llapi brenda një dite ka zyrtarizuar dy përforcime, pasi i fundit është mesfushori sulmues Liridon Balaj. Ky i fundit ka ardhur nga Besa dhe tashmë ... Read More

“Programi 200”, Zaev: Mandatin duhet ta çojmë deri në fund

22/01/2019

22 Janar 2019 / 22:27 Zoran Zaev në emisionin “Programi 200”, tha se ai personalisht është që mandati i kësaj qeverie të shkoj deri në fund, ... Read More

Çfarë thotë Kryeministri Zoran Zaev mbi Ligjin për gjuhët

22/01/2019

22 Janar 2019 / 22:11 Me vetë Ligin që është miratuar dhe siç e thotë edhe Kushtetuta jonë, gjuhë e parë dhe oficiale është gjuha ... Read More

Zyrtare: Remzifaik Selmani nënshkruan me Llapin, vjen si huazim nga Shkëndija e Tetovës

22/01/2019

Përforcimi i radhës tek Llapi në këtë afat kalimtar është sulmuesi i krahut të majtë i cili luan edhe si qendërsulmues, Remzifaik Selmani. Lojtari te ... Read More

Kim Kardashian publikon një fotografi të rrallë nga fëmijëria, kujton kohën që kalonte te gjyshja në San Diego

22/01/2019

Super ylli Kim Kardashian është duke qëndruar këto ditë pranë gjyshes së saj. Ajo ka treguar se kur ishte fëmijë, qëndronte me gjyshen në shtëpinë ... Read More

Hidhet poshtë miti i famshëm rreth vaktit të darkës dhe gjumit

22/01/2019

Që herët, na është thënë nga prindërit (fillimisht) se pas konsumit të darkës duhet të rrimë pak orë e më pas të shtrihemi Studimet e ... Read More

Situata po ndryshon: Meshkujt dashurohen shumë më shpejt dhe më fuqishëm se femrat

22/01/2019

Edhe pse mendim i përgjithshëm është që femrat i pushtojnë meshkujt, mbase duhet të mendohet dy herë Norma e rrënjosur që femrat janë ato të ... Read More

Rikthehet grupi TNT me një super vokalist

22/01/2019

Grupi legjendar “TNT” i kthehet skenës muzikore me solist të ri. Është Bekim Hallaqi – Belle, i cili nga tani do jetë vokalist i grupit. ... Read More

“Nuk i marrin rrogat”, burri me ekskavator shkatërron për gjysmë ore hotelin e ri – policia angleze në kërkim të autorit (Video)

22/01/2019

Policia angleze është vënë në kërkim të një burri i cili me ekskavator shkatërroi recepsionin dhe dyert e një hoteli të ri në Liverpool, dhe ... Read More

Feronikeli zhvillon miqësoren e parë në Turqi, barazuan me klubin rumun AFC Dunarea Calarasi

22/01/2019

Feronikeli tash e disa ditë është në Turqi ku është duke e zhvilluar fazën përgatitore nën drejtimin e Zekerija Ramadanit. Sot skuadra drenicase e zhvilloi ... Read More

Pantina: Miratohet kërkesa e PSD-së për uljen e pagave për zyrtarët e lartë politikë

22/01/2019

Deputetja e PSD-së, Shqipe Pantina ka thënë se është miratuar kërkesa e PSD-së për uljen e pagave të zyrtarëve të lartë politikë. Përmes një postimi ... Read More

Rrjetet sociale mund të grumbullojnë të dhëna private edhe prej atyre që nuk kanë hapur llogari

22/01/2019

Studimi i ri që është bërë mbi rrjetet sociale si Facebook dhe Twitter, tregon se mund të grumbullojnë të dhëna private dhe prej atyre që ... Read More