Tag: estradën

Vajza e Afërdita Demakut ndjek hapat e së ëmës

20/05/2019

22:47 | 05/20/2019 Dona Janova tashmë ka fituar simpatinë e publikut me talentin e saj në muzikë. Në estradën shqiptare është bërë e zakonshme të ... Read More

Buta së shpejti me këngë të re?

30/04/2019

Buta si duket e ka në 'furrë' hitin e rradhës. Buta njëri prej artistëve më të përmendur në estradën shqiptare po i bën përgaditjet për ... Read More

Young Zerka zbulon titullin e këngës së re

25/04/2019

Young Zerka e ka zbuluar titullin e projektit më të ri muzikor. Njëri nga artistët më të pëlqyer në estradën shqiptare Young Zerka e ka ... Read More

Senzacioni i vitit – Tayna: 2018 ishte një vit i jashtëzakonshëm, këtë vit do vazhdoj akoma me më shumë punë

02/01/2019

Ajo është padiskutim senzacioni i vitit 2018 në estradën shqiptare. Doruntina Shala, e njohur me nofkën si Tayna është rap-artistja, e cila përbrenda një viti ... Read More

Majk: Katër të dashurat e mia të fundit e kanë pasur emrin me shkronjën “M”

26/12/2018

Reperi Majk është një prej emrave më të përfolur në estradën shqiptare. Përveç projekteve të veçanta që sjell, shpesh ai është i përfolur edhe për ... Read More

Kida feston përvjetorin e 21-të të lindjes

21/12/2018

Edhe pse shumë e re, ajo arriti të zë një vend meritor në estradën muzikore shqiptare. Bëhet fjalë për Kidën, e cila ka një arsye ... Read More

Grimerja Sellma përkujdeset që të duket festive Adelina Ismaili

18/12/2018

Adelina Ismajli është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në estradën tonë muzikore. Bukuroshja ka kohë që nuk ka sjell ndonjë këngë të re, ... Read More

Gold Ag duet me Xenin për këngën “Jam Gjakova”

13/11/2018

Edhe një këngë e re do të vjen në estradën muzikore shqiptare, ku do të kemi një bashkëpunim të ri. Gold Ag është këngëtari që ... Read More

Po vjen një projekt i ri mes Adelina Ismailit dhe grimeres, Sellma Kasumoviq

24/10/2018

Adelina Ismaili është një ndër këngëtaret më të suksesshme në estradën shqiptare. Ajo prej kohësh ka krijuar një imazh të mirë te fansat e vetë, ... Read More

Nora Istrefi shkëlqen edhe pa Robertin në dasmën e Gjikos dhe Elitës

22/09/2018

Nora Istrefi nuk kishte si të mungonte në dasmën më të madhe të këtij viti në estradën shqiptare. Gjiko dhe Elita i dhanë fund beqarisë ... Read More

“Si barbi me princin e saj”, Marina Vjollca dhe Geti vijnë me set të veçantë fotografik

15/09/2018

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi janë një prej çifteve më të ndjekur në estradën shqiptare. Ata numërojnë me mijëra ndjekës në rrjetet sociale, në të ... Read More

Mozzik publikon një fotografi të rrallë nga fëmijëria bashkë me Getinjon

15/08/2018

Mozzik dhe Getinjo janë dy reperë mjaft të pëlqyer në estradën shqiptare. Ata kanë qenë shumë aktiv sa i përket prurjeve të reja muzikore, ndërsa ... Read More