Tag: estradës

“Krejt ti fala” thotë Estto

21/01/2019

Edhe një këngë i shtuar estradës muzikore shqiptare në këtë vit kalendari.“Hajde zemër” ishte projekti i fundit që këngëtari e kishte sjell para një muaji. ... Read More

Nora Istrefi, Soni Malaj dhe Lori Hoxha shfaqen me veshjen e njëjtë, zbulohet edhe kosto e dukjes së tyre

11/01/2019

Shpesh shohim yjet e estradës që shfaqen me veshje të njëjtë. Kësaj radhe megjithatë ka ndodhur që tri personazhe të njohura publike të kenë veshjen ... Read More

Rrëfimet e yjeve shqiptarë për Telegrafin: Si ishte për ta viti 2018?

02/01/2019

Viti 2018 ka qenë një vit i ndryshimeve në estradës. Nëse një vit më parë as nuk njiheshin, 2018-ta solli në skenë plot artistë të ... Read More

Mozzik dhe Loredana paralajmërojnë projektin e ri

30/12/2018

Dyshja e re e estradës, Mozzik dhe Loredana, kanë paralajmëruar projektin e ri. Çifti i skenës publikuan dy bashkëpunime së bashku, e duket se ky ... Read More

Skivi zbulon titujt e tri këngëve të reja

28/12/2018

Skivi gjatë mbrëmjes së kaluar ka ironizuar me një pjesë të estradës muzikore shqiptare. “2019 hajde më shpejt se nuk e kam ndër mend me ... Read More

Genta bashkëpunon me Irkenc Hykën për këngën e re

24/12/2018

Edhe një këngë e re do t’i bashkohet estradës muzikore shqiptare. Katër muaj më parë ishte kënga e saj e fundit me klpi e titulluar ... Read More

Pas lindjes së vajzës, Mozzik dhe Loredana marrin vendim të rikthehen sërish në Kosovë

20/12/2018

Çifti i njohur i estradës, Mozzik dhe Loredana Zefi, këto ditë kanë qenë shumë të diskutuar në media. Të martën, ata u bënë prindër të ... Read More

“Një nënë dhe një baba i lumtur”, Mozzik publikon fotografinë më të bukur gjatë shtatzënisë së Loredanës

20/12/2018

Të martën, çifti i njohur i estradës Mozzik dhe Loredana Zefi, janë bërë prindër për herë të parë. Dyshja mirëpritën në jetë një vajzë, të ... Read More

Loredana flet me emocione pas lindjes së vajzës: Qëllimi im në jetë ishte familja, jam personi më i lumtur në botë

18/12/2018

Të martën, çifti i njohur i estradës, Mozzik dhe Loredana janë bërë prindër për herë të parë. Ata mirëpritën në jetë një vajzë, të cilën ... Read More

Agon Latifi sjell këngën e re “Si ti”

18/12/2018

Edhe një këngë e re i është bashkuar estradës muzikore shqiptare. Është këngëtari i ri Agon Latifi, që për festat e fundvitit ka publikuar një ... Read More

Tayna vjen me “freestyle”, fansat shpreson se do të jetë kënga e re e reperes

11/12/2018

Ajo është sensacioni i vitit i estradës muzikore shqiptare teksa ka bërë bujë të madhe me këngët e sjella gjatë këtij viti kalendarik. Bëhet fjalë ... Read More

Lind mosmarrëveshja e parë mes Rina Balajt dhe Baby G

10/12/2018

Rina Balaj edhe pse e re në botën e shoubizit, jo rrallëherë ka pasur mosmarrëveshje me koleget e estradës muzikore shqiptare. Ajo ishte e ftuar ... Read More