Tag: euro

Unitedi ka gati ofertën prej 102 milionë eurosh për Koulibalyn

17/02/2019

Manchester Unitedi po përgatit një ofertë të re prej 102 milion euro për Kalidou Koulibaly, raportojnë mediat angleze. Reprezentuesi i i Senegalit u pyet për ... Read More

Plot 18 mijë euro për koncertin e pavarësisë ku performojnë MC Kresha, Dafina dhe Gjiko

14/02/2019

Mbi 18 mijë euro do të paguhen Dafina Zeqiri, Mc Kresha, Gjiko e katër këngëtar të tjerë të cilët do të këndojnë në koncertin e ... Read More

Dënohet me burg dhe gjobë i akuzuari që përfitoi para duke u prezantuar rrejshëm si ushtar i UÇK-së dhe si i biri i Sami Lushtakut

13/02/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë, të mërkurën, e ka dënuar me një vit burg efektiv dhe me 800 euro gjobë, të akuzuarin për veprat penale të ... Read More

Qeveria ndanë 500 mijë euro për 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

12/02/2019

Qeveria e Kosovës ka ndarë 500 mijë euro për shënimin e përvjetorit të 11-të të Pavarësisë së Kosovës. Kryeministri Ramush Haradinaj e ka hedhur për ... Read More

Në vitin 2019 Shqipëria ka blerë energji çdo ditë nga 1 milion euro

10/02/2019

Mbi 1 milion euro në ditë ka shpenzuar Shqipëria për të blerë energji nga importi gjatë 2019-s. Ndryshimi i situatës hidrike me pasojë rënien e ... Read More

Apple do t’i paguaj Francës 500 milionë euro në taksa

05/02/2019

Apple ka rënë dakord të paguajë shtetin e Francës 500 milionë euro (571 milionë dollarë) në taksë, njoftoi Reuters të martën. Apple konfirmoi marrëveshjen, por ... Read More

Juventusi ofron 45 milionë per Marcelon?

02/02/2019

Juventusi do të ofrojë 45 milionë euro për anësorin e Real Madridit, Marcelon. Tuttosport shkruan se oferta tashmë ka shkuar në drejtim të Real Madridit ... Read More

​Qeveria ndan 15 mijë euro për familjen e Arian Dacit

29/01/2019

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka ndarë 15 mijë euro për familjen e ish-zëvendësministrit të Diasporës, Arian Daci, i cili humbi jetën tragjikisht ... Read More

Lypësit ia gjetën mbi 500 euro, e dënuan duke ia marrë gjysmën e parave (Foto)

28/01/2019

Ludovic Gabor i janë gjetur mbi 500 euro, kur u arrestua nga policia derisa po kërkonte lëmoshë në një rrugë të Mançesterit të Anglisë. Gjatë ... Read More

Mblidhen mbi 150.000 euro për kërkimin privat të Emiliano Sala

26/01/2019

Më shumë se 150.000 euro janë grumbulluar për nisjen e një kërkim privat për futbollistin e zhdukur, Emiliano Sala. Autoritetet e kanë ndërprerë të enjten ... Read More

“Barcelona e ka thyer bankën”: 207 milionë euro shpenzime në dimër dhe 533 milionë shpenzime që nga largimi i Neymar

25/01/2019

Neymar u largua për 222 milionë euro në verën e vitit 2017, ndërsa që atëherë Blaugranat kanë harxhuar 533 milionë euro për blerje të tjera. ... Read More

Zyrtare: Sturaro nga Juventusi te Genoa

24/01/2019

Juventusi e ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje me Genoa për huazimin në vlerë 1.5 milion euro për Stefano Sturaron.  Genoa janë të detyruar ta ... Read More