Tag: eurodeputeti

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl: Angazhohem fuqimisht që kosovarët të lëvizin pa viza

22/05/2019

Në intervistën e tij ekskluzive për albinfo.ch, politikani dhe eurodeputeti austriak, Lukas Mandl, flet për sfidën e tij zgjedhore, për shtetet e Ballkanit Perëndimor, problemet ... Read More

Peterle: Maqedonia e Veriut meriton fillimin e negociatave

10/04/2019

Alsat 2019-04-10T18:00:49+02:00 Kryetari i delegacionit të Parlamentit Evropian për Republikën e Maqedonisë së Veriut, eurodeputeti slloven Alojez Peterele vlerëson se do të ishte e padrejtë ... Read More

McAllister: Dalogu mes Kosovës dhe Serbisë të rifillojë dhe të arrihet një marrëveshje mes dy palëve

02/03/2019

Eurodeputeti, njëherësh kryetar i komisionit për Politikë të Jashtme në Parlamentin Evropian (PE), David McAllister gjatë vizitës që ia bëri Kosovës me delegacionin e lartë ... Read More