Tag: europianë

Hapen lokalet në Gjermani, kështu po e mban distancën kjo kafene

15/05/2020

Vendet europiane ngadalë po i kthehen jetës normale. Një nga to është edhe Gjermania, ku masat e vendosura nga shteti janë duke u relaksuar. Kjo ... Read More

Shëtitje me biçikletë dhe pasioni për gatimin, Carlo Ancelotti rrëfen karantinën e tij

12/04/2020

Everton, ashtu si të gjithë klubet e tjera europiane, ka mbyllur dyert prej më shumë se një muaj, një periudhë e vështirë për të gjithë, ... Read More

Test i ri i gjakut zbulon praninë e 20 llojeve të kancerit

07/10/2019

Të dhënat u paraqitën në Konferencën e Shoqatës Europiane të Onkologjisë. Analiza është zhvilluar nga ”Grail Inc”, një kompani e bioteknologjisë që përdor metoda novatore për ... Read More

Hoxha: Kosovën e pret punë dinamike për zbatimin e MSA-së

22/02/2019

Ministrja e Integrimeve Europiane, Dhurata Hoxha, ka bërë të ditur se në takimin e radhës së Komitetit Punues, janë diskutuar masat në kuadër të Programit ... Read More

BE & NATO: Maqedonia e vendosur të ecë përpara

12/01/2019

Shefja e diplomacisë europiane, Federica Mogherini dhe eurokomisioneri për Zgjerimin, Johanes Hahn përshëndetën parlamentin maqedonas për “hapin e rëndësishëm ndaj zbatimit të  Marrëveshjes së Prespës”. ... Read More

Weber zgjidhet në krye të PPE-së

08/11/2018

8 Nëntor 2018 / 19:19 Partitë europiane të djathta kanë zgjedhur këtë të enjte europarlamentarin gjerman, Manfred Weber, për t’i udhëhequr drejt fushatës së re ... Read More

Osmani: Opozita të kuptojë se vendi nuk ka të ardhme pa BE dhe NATO

23/07/2018

23 July 2018 / 11:14 Zëvendëskryeministri i vendit për Çështjet Europiane, Bujar Osmani konsideron se kundërshtimi i opozitës për marrëveshjen për emrin me Greqinë, e ... Read More

Marrëveshja me Greqinë, miratohet nevoja për miratimin e Ligjit (video)

19/06/2018

Ratifikimi i marrëveshjes për zgjidhjen e emrit në komisionin për çështje europiane. Marrëveshja nesër kthehet në seancë plenare. Punimet po i bojkoton opozita. https://www.youtube.com/watch?v=OEoT1XS3SOU Read More