Tag: Evertonit

Barcelona transferon sensacionin e Premierligës

19/04/2019

Barcelona thuhet se janë të interesuar për të nënshkruar me yllin e Evertonit, Richarlison. Marca raporton se Eric Abidal e ka bërë brazilian objektivin e ... Read More

Everton 0-0 Livepool: Notat e lojtarëve, Van Dijk në nivel

03/03/2019

Liverpooli barazoi pa gola ndaj Evertonit në Ligën Premier në kuadër të derbit të xhiros së 29-të në Ligën Premier. Më i miri në këtë ... Read More

Everton-Liverpool: Formacionet zyrtare, Origi nga fillimi

03/03/2019

10 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Liverpooli është mysafir i Evertonit në Goodison Park për derbin e xhiros së 29-të në kuadër të ... Read More

Katër klube të mëdha evropiane pas Richarlisonit

10/02/2019

Ylli brazilian i Evertonit, Richarlison, ka përfunduar në listën e dëshirave në disa nga klubet më të mëdha evropiane.   Richarlison, 21 vjeç, ka shënuar ... Read More

Notat e lojtarëve, Everton 0-2 Manchester City: Shkëlqen Laporte, dështon Pickford

06/02/2019

Manchester City e ka fituar përballjen ndaj Evertonit me rezultat 2-0 duke i barazuar pikët dhe duke marr primatin në kampionat. Qytetarët shënuan dy herë, ... Read More

City merr primatin në Ligën Premier pas fitores ndaj Evertonit, barazon Liverpoolin me pikë

06/02/2019

Manchester City arriti fitore 0-2 si mysafir i Evertonit në Ligën Premier. Skuadra e Pep Guardiolas ishte më e mirë gjatë gjithë ndeshjes dhe kjo ... Read More

Familja beson se Sala është gjallë, me kërkesën e tyre FA largon shiritat e zinj nga krahët e futbollistëve

26/01/2019

Lojtarët e Millwall dhe Evertonit nuk kanë bartur shirita të zinj në përkrahje Emilioano Sala, edhe pse të gjitha skuadrat paraprakisht në FA Cup kishin ... Read More