Tag: Evropën

Top 25 lojtarët që mund të ndërrojnë skuadër në janar

01/01/2020

19:22 | 1 Janar 2020 19:22 | 1 Janar 2020 Në gjithë Evropën është hapur afati kalimtar i transferimeve. Afati kalimtar i janarit ofron mundësi ... Read More

Çfarë është sulmi nga i nxehti, cilat janë simptomat dhe si mund ta parandaloni?

02/07/2019

Një valë e temperaturave të larta, është paralajmëruar ta pushtojë Evropën këtë muaj. Me temperatura të larta mbi 40 gradë, njerëzit janë shumë të rrezikuar ... Read More

Roth: Ideja për korrigjimin e kufijve provokon ndarje të reja

21/05/2019

Ministri i Shtetit gjerman për Evropën në MPJ, Michael Roth, është shprehur kundër rivendosjes së kufijve Kosovë-Serbi, duke thënë se një ide e tillë provokon ... Read More

Cakaj në 70 vjetorin e themelimit të Këshillit të Evropës flet për Shqipërinë dhe Kosovën

18/05/2019

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme në Qeverinë e Shqipërisë, Gent Cakaj, ka marrë pjesë në 70 vjetorin e themelimit të Këshillit të Evropës. ... Read More

Cakaj takon Jagland, bisedojnë edhe për Kosovën

18/05/2019

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme në Qeverinë e Shqipërisë, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të Këshillit të ... Read More

Cakaj në ministerialin e Këshillit të Evropës: Duhet forcuar organizata

17/05/2019

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë Gent Cakaj, në ministerialin e Këshillit të Evropës në Helsinki të Finlandës tha se ... Read More

Haradinaj për 9 majin: Urime Evropë – Kosova është e jotja

09/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar Evropën me rastin e 9 majit “Ditës së Evropës”. Haradinaj në një status në llogarinë e tij në ... Read More

Cakaj pas takimit me Merkel: Gjermania konfirmoj mbështetjen absolute për çeljen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në BE

29/04/2019

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, pas takimit me kancelaren Merkel është shprehur se Gjermania ka dhënë mbështetjen e plotë ... Read More

Shuma e pabesueshme që Guardiola ka shpenzuar për të fituar Championsin

19/04/2019

Me Barcelonën kishte dominuar Evropën, duke hyrë përgjithmonë në histori si një nga më të mëdhenjtë e këtij sporti. Sukseset e tij te Barcelona bën ... Read More

Juve e shet Dybalan, realizon super transferim

13/04/2019

Joao Felix ka mahnitur Evropën me paraqitjet te Benfica këtë sezon. 19 vjeçari që shënoi tri goli në fitoren 4:2 të Benficas ndaj Eintracht Frankfurt ... Read More

Cakaj “shënjestron” personat me pasaporta diplomatike

09/04/2019

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, deklaroi sot se do t’i përcjellë qeverisë për vendim-shfuqizimin e Vendimit të Këshillit të ... Read More

Indianit që është në kërkim për mashtrim, MEPJ i ndërpret mandatin si Konsull Nderi

25/03/2019

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme (MEPJ) deklaron se ka ndërprerë mandatin si Konsull Nderi të Shqipërisë në Nigeri për shtetasin indian Nitin Sandesara, ... Read More