Tag: Facebook

Facebook fshiu mbi dy miliard profile të rreme, i dalin probleme me Rugovën dhe Thaçin

25/05/2019

Megjithë masat e ndërmarra së fundmi, rrjeti social Facebook është ende në problem me profilet e rreme, të cilat dyshohen se keqpërdorin emrat e personaliteteve ... Read More

Kryeministri Haradinaj: Reflekto Vuçiq

24/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nëpërmjet një shkrimi në Facebook i është drejtuar presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Haradinaj ka thënë se tani është koha ... Read More

O’Connelli i përgjigjet qytetarëve: Nëse nuk ju pëlqejnë politikanët tuaj votoni të tjerët, në Britani nuk do të hyjë asnjë i korruptuar

23/05/2019

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, përmes llogarisë së tij në Facebook ka vazhduar sot bashkëbisedimin e tij me qytetarët. Ai ka ... Read More

Kelmendi thotë se e kupton Flora Brovinën sa i përket fotografisë së publikuar

19/05/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka thënë se e kupton deputeten e PDK-së, Flora Brovina se është ... Read More

Facebook forcon rregullat në shërbimin “Live Streaming”

15/05/2019

Facebook ka njoftuar sot se do të prezantojë kufizimet në shërbimin “Live Streaming” (transmetim i drejtpërdrejtë), duke aplikuar një politikë “one strike”, pas sulmeve terroriste ... Read More

Thaçi: Përpjekjet për bashkimin e Luginës me Kosovën ndaluan dorëzimin e veriut te Milan Radojçiqi

13/05/2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, përmes një statusi në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar sërish për të drejtën e bashkangjitjes së Luginës së ... Read More

Kryemadhi: Rama e banda e tij do mbajnë përgjegjësi për dhunën ndaj Dollapit

12/05/2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me dhunën e ushtruar ndaj sekretarit organizativ të PD, Sait Dollapi nga ... Read More

Quni ironizon me ushtrinë serbe: Jo keq në paradë, por të mjerë në betejë

11/05/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Quni, përmes rrjetit social Facebook, ka dërguar një mesazh për ushtrinë serbe, pas paradës në qytetin e Nishit. ... Read More

Veseli: Një datë, tri rënie e një qëllim

06/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli me anë të një postimi në Facebook ka përkujtuar Luan Haradinajn në 22 vjetorin e rënies, Artim Jasharin ... Read More

Haradinaj uron qytetarët e Maqedonisë për zgjedhjet presidenciale

06/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj me anë të një statusi në Facebook ka uruar qytetarët e Maqedonisë së Veriut për zgjedhjet presidenciale që janë mbajtur ... Read More

Facebook ndalon personalitetet ekstremiste si Alex Jones, prej përdorimit të platformës

03/05/2019

Facebook ka larguar një numër të personaliteteve të njohura ekstremiste nga rrjeti social, si dhe nga Instagram, siç raportohet nga The Verge. Ndër ata që ... Read More

Kështu duket dizajni i ri i Facebook-ut në telefon

02/05/2019

Facebook ka zyrtarizuar planet për ridizajnim komplet të websajtit të saj tepër popullor. Edhe pse ndryshimet në uebsajte nuk janë të rralla, ridizajnimet e Facebook ... Read More