Tag: Fadil

Xhaka – Rashica: Sot në ‘Fadil Vokrri’ luhet ndeshja e yjeve të Kosovës

15/06/2019

9:57 | 15 Qershor 2019 Xhaka – Rashica: Sot në ‘Fadil Vokrri’ luhet ndeshja e yjeve të Kosovës 09:57 | 15 Qershor 2019 Sot, në ... Read More

Krerët e FFK-së dhe ish-bashkëlojtarët bëjnë homazhe tek varri i ish-presidentit Vokrri

09/06/2019

9:23 | 9 Qershor 2019 09:23 | 9 Qershor 2019 Krerët e FFK-së dhe ish bashkëlojtarët e të ndjerit Fadil Vokrri, kanë nderuar ish presidentin ... Read More

Gjithçka gati për miqësoren Kosovë – Shqipëri

02/06/2019

Ndërkohë, miqësorja e dytë ndërmjet tyre do të zhvillohet më 5 qershor në stadiumin “Fadil Vokrri”. Këto miqësore do t’i shërbejnë përzgjedhësit Ramiz Krasniqi për ... Read More

Pas raportimit të RTV Dukagjinit, ish-luftëtarit të UÇK-së i bëhet zgjidhje për shkollimin e fëmijëve (Video)

23/05/2019

Për rastin e Fadil Mehmetit, ish-luftëtarit të UÇK-së i cili tash e tri vite i ka ndalë katër fëmijët nga shkolla për shkak të distancës ... Read More

Prishtina – Llapi, konfirmohet koha e ndeshjes

07/05/2019

13:47 | 7 Maj 2019 13:47 | 7 Maj 2019 Derbi i xhiros në Superligën e Kosovës do të luhet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, ndërmjet ... Read More

FFK me njoftim të rëndësishëm para njëvjetorit të vdekjes së Fadil Vokrrit

23/04/2019

FFK me njoftim të rëndësishëm para njëvjetorit të vdekjes së Fadil Vokrrit Komiteti Ekzekutiv i FFK-së sot mbajti mbledhjen e vet të radhës nën drejtimin ... Read More

Hadërgjonaj: NATO, njësitin tim te Rrasa e Koshares e goditi dy herë (Video)

19/04/2019

Ish-komandanti i batalionit 2, Brigada 138, Fadil Hadërgjonaj, ka thënë forcat e NATO-s njësitin e tij e kanë goditur dy herë duke i shkaktuar edhe ... Read More

Hadërgjonaj: Për periudhën e luftës, si staf drejtues jam paguar një mijë marka në muaj (Video)

19/04/2019

Ish-komandanti i batalionit 2, Brigada 138, Fadil Hadërgjonaj ka thënë se një pjesë e komandantëve janë paguar në vlerë një mijë marka. Hadërgjonaj, në “Debat ... Read More

Ish-komandanti i batalionit 2, flet për mospajtimet që kishte brigada e tij me Ramush Haradinajn gjatë luftës (Video)

19/04/2019

Ish-komandanti i batalionit 2, Brigada 138, Fadil Hadërgjonaj ka thënë se brigada e tij kishte dallime në koncepte me Ramush Haradinajn sa i përket luftës ... Read More

Adelina Emini takohet me Fadil Berishën në New York, realizon fotosesionin përrallor 

18/04/2019

Adelina Emini takohet me Fadil Berishën në New York, realizon fotosesionin përrallor  Adelina e ka realizuar fotosesionin përrallor me Fadil Berishën. Këngëtarja e njohur shqiptare, ... Read More

Mbyllet pjesa e parë, Gjilani – Drita, me këtë rezultat

07/04/2019

Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Gjilanit dhe Dritës. Gjilani dhe Drita po përballen në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në kuadër të javës së ... Read More

Mësohen çmimet e biletave të derbit Gjilani – Drita

05/04/2019

Të dielën në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë do të zhvillohet derbi i madh i futbollit kosovar mes Gjilanit dhe Dritës. Për herë të parë ... Read More