Tag: fakt

Ja kush janë gruaja dhe burri më me ndikim në botë

21/07/2019

Në fakt, ajo është gruaja më e admiruar në botë, sipas një sondazhi të ri të YouGov. Obama mposhti aktoren  Angelina Jolie, e cila këtë ... Read More

ZYRTARE: Gjilani s’ndalet me përforcime

26/06/2019

Në fakt për Dautajn është një rikthim në skuadrën e Gjilanit, pasi ai para disa edicioneve ishte pjesë e klubit, ku për një stinor kishte ... Read More

New York, dënohen “të hutuarit” që përdorin rrjetet sociale duke kaluar rrugën

21/05/2019

Senati i shtetit të Nju York-ut do të miratojë në fakt një projektligj që do të dënojë me gjoba nga 25 deri në 250 dollarë ... Read More

Shërohet një tjetër pacient me HIV, shkencëtarët tregojnë si e bëri këtë

21/05/2019

Është fakt i njohur se për momentin nuk ka ilaç që e shëron HIV-in dhe pavarësisht faktit se i prek 36.9 milionë njerëz në botë, ... Read More

Pse na zë gjumi kudo dhe në çdo kohë?

17/04/2019

Në fakt, është e kundërta. “Rënia në gjumi kudo dhe në çdo kohë, është një shenjë se nuk po flini sa duhet dhe se po ... Read More

A e dini përse unaza e martesës vendoset në dorën e majtë?

15/04/2019

Por a e keni pyetur ndonjëherë veten përse? Apo nga ka ardhur kjo traditë? Në fakt gjithçka nisi përpara se mjekësia shkencore të zbulonte sesi ... Read More

Enca Haxhia tregon një fakt qesharak për veten

09/04/2019

Enca Haxhia ka habitur me një fakt qesharak që tregoi për veten. Enca Haxhia përmes një postimi në Instagram, ka treguar se gjithmonë mban pranë ... Read More

Jo çokollata, ja kush është shkaktar i akneve

31/03/2019

Çokollata nuk është shkaktar i akneve. Acne vulgaris, puçrrat e zakonshme të adoleshencës që në fakt mund të vazhdojnë në 30 dhe 40 vjeç, ndodh ... Read More

Horoskopi për ditën e sotme, 26 mars 2019

26/03/2019

DashiËshtë e nevojshme të vini rregull në marrëdhëniet aktuale. Në fakt, gjatë kësaj të marte do të ndiheni të lodhur. Nëse do të kontrolloni disa ... Read More

Nintendo mund të lansoj dy modele të reja Switch këtë vit

25/03/2019

Sipas spekuliemeve të mëparshme, Nintendo në fakt mund të planifikojë lansimin e një Nintendo Switch të ri, më vonë këtë vit. Tani sipas një raporti ... Read More

Fero: Kënga e fundit e Unikatilit është diss për mua

23/03/2019

Fero është pyetur për thashethemet se në fakt i ka bërë diss Unikatilit. Por Fero pretendon se ka qenë Unikatili ka qenë i pari që ... Read More

Bashkoni pëllëmbët dhe vini re disa detaje interesante

20/03/2019

Duart mund të tregojnë më shumë për fatin tuaj në dashuri. Në fakt “pronari” i duarve mund të mos na japë shumë informacione, por duart ... Read More