Tag: fakti

Këto janë 15 arsyet pse myslimanët nuk e hanë mishin e derrit

11/06/2020

Fakti se konsumimi i mishit të derrit është i ndaluar në Islam tashmë dihet, por pikat e mëposhtme shpjegojnë arsyet dhe aspektet e këtij ndalimi: ... Read More

Fëmija lind në të njëjtën ditë si prindërit

18/05/2020

Caitlin dhe Tom Perkins kanë lindur të dy më 16 gusht 1986. Por më interesant është fakti që edhe fëmija i tyre lindi në po ... Read More

Depresioni, një nga efektet negative të sheqerit në organizëm

06/01/2020

Fakti që sheqeri ka një ndikim negativ në organizëm, nuk përbën më lajm. Prania e tij ka lidhje të drejtpërdrejtë me mbipeshën, diabetin dhe sëmundjet ... Read More

E thotë shkenca: Truri i meshkujve kërkon më shumë seks sesa ushqim

04/10/2019

Fakti se meshkujt janë gjithmonë të uritur për seks, nuk është surprizë, por studimet e fundit kanë treguar se kjo dëshirë natyrale është aq e ... Read More

Çfarë të bëjmë kur periodat na vijnë në plazh?

07/07/2019

Frika se mos periodat na vijnë gjatë pushimeve! Epo nëse jemi para një fakti si ky, s’na mbetet gjë tjetër përveçse të gjejmë një zgjidhje ... Read More

Njihuni me rivalin më të madh të Chrome

03/07/2019

Avantazhi më i madh i Brave është fakti se nuk sheh të dhënat e shfletimit dhe mund të përshtaten konfigurimet e privatësisë ndryshe nga Chrome. ... Read More

Si ndikon në trup sheqeri që gjendet në alkool

14/05/2019

Fakti se pijet alkoolike janë të mbushura me kalori boshe dhe nuk kanë vlera ushqyese është lajm i keq sepse kjo nënkupton që shtoni peshë ... Read More

Njohësit e integrimeve evropiane: Liberalizmi i vizave për Kosovën jashtë agjendës së BE-së deri në nëntor (Video)

06/05/2019

Përkundër fakti se kryeministri Ramush Haradinaj uroi kosovarët për liberalizim të vizave, njohësit e proceseve të integrimeve evropiane në vendin tonë, thonë se deri në ... Read More

Zgjedhjet në veri me vetëm një parti serbe në garë, shkak frikësimi (Video)

02/05/2019

  Fakti që vetëm Lista Serbe është parti nga ky komunitet që garon për zgjedhjet e 19 majit për kryetar të katër komunave, tregon se ... Read More

‘AirPower’, do të mundësojë mbushjen e smartfonit, orës së mençur dhe kufjeve përnjëherë

26/03/2019

Nëse keni menduar se është pak i çuditshëm fakti që Apple do të transportojë kufjet e saj të para pa tela, pritni për pajisjen e ... Read More

Shqipëri – Turqi, nuk mungojnë tifozët nga Kosova

22/03/2019

Fakti që Kosova ka një përfaqësuese të vetën tashmë, nuk e ka zbehur aspak interesin e shqiptarëve të Kosovës, për të ndjekur Kombëtaren Kuqezi, jo ... Read More

Ish-lojtari i Bayernit dhe Milanit zbret në “Fadil Vokrri”

21/03/2019

Se ndeshja Kosova-Danimarka ka zgjuar interesim të madh tregon edhe fakti se si bashkëkomentator i kësaj ndeshjeje për televizionin danez është edhe ylli i futbillit ... Read More