Tag: faktin

Çfarë thonë sytë tuaj për shëndetin? Nga kolesterina deri tek sëmundjet e mëlçisë

02/10/2019

Doktorët kanë shpjeguar për faktin se si sytë kanë tendencë  të shfaqin simptoma, të cilat tregojnë shumë për shëndetin tuaj, shkruan Dailymail, transmeton Gazeta Express.Ndryshime ... Read More

Çka thonë sytë tuaj për shëndetin? Mësojeni!

02/10/2019

Foto ilustrim Doktorët kanë shpjeguar për faktin se si sytë kanë tendencë  të shfaqin simptoma, të cilat tregojnë shumë për shëndetin tuaj, shkruan Dailymail, transmeton ... Read More

Frutat që duhen konsumuar nga diabetikët

11/08/2019

Këto spekulime nuk janë të vërteta për faktin se frutat nuk ofrojnë vetëm sheqer. Frutat ofrojnë shumë vlera shëndetësore dhe jo vetëm për diabetikët. Ato ... Read More

Fshati me numrin më të madh në botë të binjakëve identikë (Foto)

10/04/2019

Një fshat në Nigeri ka fituar vëmendjen e mediave botërore për faktin se aty lindin një numër i madh i binjakëve identikë, ku besohet se ... Read More

Bukuroshja braziliane i “hap dritaren” Italisë

31/03/2019

Ajo quhet Lilian Leite dhe është mjaft e njohur në Brazil e Portugali, për faktin se ka pushtuar disa herë kopertinat e revistës Play Boy, ... Read More

Po qëndronte afër veturës së prishur, kamioni ia përplas nga pas – shoferi kinez shpëton për pak centimetra (Video)

25/03/2019

Një burrë në Kinë ka fituar epitetin e njeriut më me fat në botë, për faktin se për pak centimetra i shpëtoi vdekjes, ku derisa ... Read More

Po qëndronte afër veturës së prishur, kamioni ia përplas nga pas – shoferi kinez shpëton për pak centimetra (Video)

25/03/2019

Një burrë në Kinë ka fituar epitetin e njeriut më me fat në botë, për faktin se për pak centimetra i shpëtoi vdekjes, ku derisa ... Read More

Çifti amerikan bëhet hit me qenin e tyre, është shumë i madh dhe peshon afro 100 kilogramë (Foto/Video)

14/03/2019

Qeni i një burri në Kaliforni ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve, për faktin se ka një trup shumë të madh dhe peshon mbi 90 ... Read More

E thotë ministri Tahiri: Krimi dhe korrupsioni po na shkatërrojnë si shtet

12/03/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, e ka pranuar faktin se në institucionet e shtetit ka korrupsion endemik, dhe është shprehur i shqetësuar që nuk po ... Read More

Aterrimi unik në aeroportin Inssbruck të Austrisë (Video)

11/03/2019

Aterrimi në aeroportin Inssbruck në Austri nuk është edhe aq i lehtë, për faktin se në afërsi të pistës gjenden majat e larta shkëmbore. Por, ... Read More

“Djaloshi prej gome”, synon të futet në librin e rekordeve Guiness (Video)

11/02/2019

Një djalosh 10-vjeçar ka fituar nofkën e “djaloshit prej gome”, për faktin se trupi i tij është shumë elastik dhe me akrobacionet e tij synon ... Read More

Nuk ka konflikt me Dybalan, këmbëngul Allegri

09/02/2019

Massimiliano Allegri e ka qujatur Pualo Dyalan, djalosh të mençur për faktin se kërkoi falje për sjelljen e tij në barazimin prej 3-3 ndaj Parmas ... Read More